- Będzie go potrzebować, by w razie czego mieć własne lokum. Ostrzegliśmy ją, że może nie marzyć o inwestowaniu we wspólną przyszłość. Po ślubie mąż powinien zabrać żonę do siebie.

- A co zrobić, jeśli facet nie ma własnego mieszkania? - W takim razie niech wynajmie mieszkanie! - odpowiedziała nerwowo Maria. - Zadaniem mężczyzny jest utrzymanie rodziny i nie ma co patrzeć na majątek małżonka.

- Teraz Weronika, córka Marii, ma prawie trzydzieści lat i od kilku lat mieszka oddzielnie od rodziców — Moja córka mieszka we własnym mieszkaniu — powiedziała jej matka.
- Oczywiście, zapewniliśmy jej mieszkanie, ale jest ono zarejestrowane na mnie. Kiedy kredyt hipoteczny został spłacony, moja córka miała dwadzieścia lat i wtedy daliśmy jej klucze do mieszkania. Kiedy skończyła dwadzieścia jeden lat, już się tam przeprowadziła.

Rok temu Werka zaczęła spotykać się z Maxem i od razu było oczywiste, że są w bardzo poważnym związku. Potem zaczęli rozmawiać o ślubie i chcą wkrótce pójść do urzędu. Wera, póki co, nie zgadza się na ślub cywilny ze swoim kochankiem, więc na razie mieszkają osobno.

Dziewczyna mieszka we własnym mieszkaniu, podczas gdy jej narzeczony wynajmuje kawalerkę — Od razu uprzedziliśmy córkę, że po ślubie będzie musiała zamieszkać z mężem w jego mieszkaniu — mówi jej matka — a jej mąż nie ma co robić w jej mieszkaniu.

Radzimy jej wynająć mieszkanie lokatorom, choć ostateczna decyzja należy do córki. Weronika nie jest zbyt zadowolona z perspektywy mieszkania w wynajętym mieszkaniu, ponieważ uwielbia swoje własne gniazdko.

W wynajmowanym mieszkaniu narzeczonego nie jest tak przytulnie, a poza tym nie jest to jej własne mieszkanie — Jest tam bardzo ponuro — narzeka Weronika.

— Myślę, że nawet jeśli inaczej je wytapetujemy, to nic to nie zmieni. Max jest zagubiony, ponieważ nie chce robić napraw w cudzym mieszkaniu, a poza tym będzie musiał uzgodnić tę kwestię z właścicielem mieszkania. I nikt nie wie, jak długo będziemy mogli mieszkać w tym mieszkaniu, jeśli właścicielka nas eksmituje, wtedy będziemy mieli poważny problem...

Jak myślisz, czy matka postępuje słusznie, zabraniając córce mieszkać z mężem w jej mieszkaniu? A może zadaniem mężczyzny jest zapewnienie swojej kobiecie miejsca do życia?

Nie przegap: Mikołaj Roznerski w "Tańcu z Gwiazdami"? Odpowiedź aktora zastanawia

Zerknij: Niewielu wie, kim jest wdowa po Jerzym Stuhrze. Nie poddała się ani na chwilę w najtrudniejszym czasie