Wspominając o szczęściu, nie można zaprzeczyć, że większość gospodarstw domowych upiększa swoje domy roślinami przynoszącymi szczęście, aby zaprosić spokój, bogactwo, sukces i dobre samopoczucie. Nie można jednak zapominać, że istnieją rośliny, które mogą zabić pozytywną energię w atmosferze i negatywnie wpłynąć na nasze życie. Rośliny te są niezwykle piękne, ale nie nadają się do uprawy w domu, zgodnie z Feng Shui.

Bonsai

Jest to japońska sztuka uprawy miniaturowych drzewek w pojemnikach. Nazywana również "malowaniem na tacy", oznacza rośliny o zahamowanym wzroście. Dlatego też rośliny o czerwonych kwiatach i drzewka bonsai są uważane za rośliny przynoszące pecha w Feng Shui. Gatunki te reprezentują zahamowany wzrost kariery, który może przynieść negatywną energię i zrujnować płynne życie.

Płacząca figa

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @sophiethetoffie

Z botaniczną nazwą "Ficus Benjamina", płacząca figa ma atrakcyjny wygląd i występuje w różnych stylach. Roślina ta charakteryzuje się wspaniałymi białymi kwiatami, smukłymi gałęziami i gęstymi, błyszczącymi ciemnymi liśćmi. Jednak według Feng Shui płacząca figa zaprasza negatywną energię do domu i nie jest uważana za idealną do umieszczenia w domu.

Kwiat wrzosu

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Peaklass (@peaklass)

Jak podaje "Domek i Ogródek", pochodzi z Europy i Azji Południowej. Charakteryzuje się małymi fioletowymi, różowymi lub białymi kwiatami o fantastycznym zapachu, które rosną na górskich klifach lub na kolorowych polach. Zaczynają kwitnąć zimą i kwitną również wiosną, dlatego nazywana jest również "królową zimy". Zwykle można je znaleźć na obszarach skalistych i na wzgórzach, rosnąc w krzakach dzikich kwiatów. Nordyckie legendy ludowe głoszą, że wrzos zwiastuje chorobę, a nawet śmierć. Inaczej patrzy się na niego w Szkocji. Według tamtejszej legendy wrzos niesie szczęście i nadaje atrakcyjności osobie, która ma go przy sobie.

Zerknij: Z życia wzięte. "Ja i mój mąż przeprowadziliśmy się do mamy": Zadbała, żebyśmy się nie nudzili

Nie przegap: Zaskakujące wieści na temat Alicji Bachledy-Curuś. W końcu się odważyła. O co chodzi