Aby osiągnąć ten cel, konieczne jest utrzymanie prawidłowego stosunku cukrów i kwasów w owocach. Ogrodnicy mówią nam, które zboża można stosować jako nawóz do pomidorów. Na przykład zbyt suche lato lub odwrotnie, obfite letnie deszcze mogą sprawić, że pomidory będą zbyt kwaśne.

Taką sytuację można rozwiązać za pomocą odpowiedniego nawozu, który należy zastosować w odpowiednim czasie. Nawozy chemiczne są natychmiast odrzucane, ponieważ naturalne metody są zawsze lepsze.

Spośród wszystkich nawozów organicznych, popiół drzewny jest uważany za najlepszy dla pomidorów. Zawiera on wapń, potas, magnez i fosfor, które są niezbędne dla roślin w fazie kwitnienia i dojrzewania.

źródło: YouTube/A RITTER BIT WILL DO

Aby przygotować doskonały nawóz z popiołu drzewnego dla słodkich pomidorów, należy zalać kilka szklanek popiołu pięcioma litrami wrzącej wody i pozostawić na kilka dni. Roztwór ten stosuje się do podlewania krzewów pomidorów od fazy kwitnienia do końca owocowania w odstępach 14-dniowych.

Eksperci podpowiadają, jak nawozić pomidory, aby uzyskać słodkie i mięsiste owoce

Nawozy azotowe nie są zalecane po rozpoczęciu tworzenia zalążków, ponieważ nie będą stymulować rozwoju owoców, ale skierują całą energię rośliny na wzrost liści, pędów i łodyg. W tym celu należy posiekać mniszek lekarski lub pokrzywę, zalać wodą i odstawić na 10 dni, od czasu do czasu mieszając.

Jak podaje "Dobra wiadomość", gotowy napar bez piany rozcieńcza się czystą wodą w stosunku jeden do pięciu, a pomidory nawozi się pół litra na krzak w odstępach trzech tygodni. Zapewnienie pomidorom odpowiednich nawozów pomoże osiągnąć doskonały smak i jakość owoców, co będzie nagrodą dla każdego sumiennego ogrodnika.

Nie przegap: Ida Nowakowska ponownie zabrała głos w sprawie nowej szefowej "Pytania na śniadanie". Czy wybaczyła Kindze Dobrzyńskiej

Zerknij: Sylwia Peretti chce sprzedać swoją willę. Cena powala