Oprócz klasycznych praktyk rolniczych, takich jak przycinanie, podlewanie i ściółkowanie, pomocny może być silny nawóz na bazie jodu farmaceutycznego.

Jest to nie tylko doskonały nawóz, który pomoże wyeliminować niedobór jodu i wzmocnić układ odpornościowy rośliny, ale także silny środek zapobiegawczy i leczniczy przeciwko infekcjom grzybiczym.

Roztwory jodu są stosowane do ogórków w kilku przypadkach:

- Do zwalczania infekcji i szkodników;

- Jako nawóz w innych nawozach;

- Jako profilaktyka przeciwko chorobom takim jak mączniak rzekomy i zaraza.

Ogrodnicy mówią o skutecznym nawozie do ogórków

W wyniku takiego nawożenia krzewy ogórków i ich liście natychmiast się prostują, odzyskują zielony kolor i zaczynają rosnąć jeszcze intensywniej. Takie nawożenie będzie szczególnie istotne na początku do połowy sierpnia, kiedy krzew rozpoczyna drugą falę owocowania wraz z ostatnim tchnieniem. Jod pomoże tchnąć w nie nowe życie.

Aby przygotować roztwór do nawadniania, dodaj 5 kropli pięcioprocentowego jodu do trzech litrów ciepłej, osiadłej wody. Następnie podlać rośliny jednym litrem na każdy krzak.

Aby przygotować roztwór do zabiegów dolistnych, rozpuść 10 kropli w wiadrze z wodą i spryskaj liść tak obficie, jak to możliwe ze wszystkich stron.

Należy to robić tylko wieczorem lub rano, gdy słońce nie znajduje się na horyzoncie. Te podstawowe wskazówki pomogą ci wkrótce zebrać obfite plony. Życzymy powodzenia!

Zerknij: Prosiła o świadectwo chrztu. Nie przypuszczała, że będzie żądać od księdza o paragon

Nie przegap: Z życia wzięte. Podejrzewałam synową o niewierność i zrobiłam wnuczce badania DNA": Mój syn tego nie docenił