Dziewczynka wydaje się mieć brązowe oczy jak mój syn, ale kształt jest inny. Oczy Krzysia są głęboko osadzone, a jej nie. Moja synowa jest niebieskooka.

Włosy mojej wnuczki są kręcone, chociaż oboje rodzice mają proste włosy. Nie znam rodziny mojej synowej, ale w naszej rodzinie nie było nikogo z bujnymi włosami.

I teraz czuję, że ona nie jest moją wnuczką. Nie, nie obrażam jej. Daję jej prezenty i bawię się z nią, ale nie darzę jej szczególną miłością.

Moja synowa jest dla mnie obca. Zwraca się do mnie po imieniu, nie patrzy mi w oczy i nie można jej skłonić do otwarcia się przede mną. Nie rozumiem, gdzie Krzyś ją znalazł. Przecież wcześniej poznał słodką, roześmianą dziewczynę o imieniu Magda, która prawie nazywała mnie mamą. Później jednak syn przyłapał ją z przyjacielem i nie mógł jej wybaczyć.

Po wielu wahaniach wyraziłam wszystkie wątpliwości mojemu synowi. Wysłuchał mnie i powiedział, żebym nie obrażała jego córki Dorotki.

- I nie zamierzam słuchać żadnych przykrych rzeczy o Kasi. Dorotka jest moją córką i koniec! - powiedział jak człowiek z pistoletem.

Ale moje podejrzenia wciąż nie pozwalały mi żyć w spokoju. Pewnego dnia obejrzałam program, w którym za pomocą DNA ustalano ojcostwo. Zdałam sobie sprawę, co muszę zrobić.

Poszłam do kliniki, zabierając rzeczy Dorotki i szczoteczkę do zębów Krzysia. Oczywiście wzięli dużo pieniędzy, ale obiecali zrobić test w najbliższej przyszłości. Czekając, prawie osiwiałam. Dobrze, że moja farba do włosów jest wysokiej jakości, dobrze maskuje wszystko.

I wtedy otrzymałam długo wyczekiwaną kartkę papieru. Po przeczytaniu tego, co było tam napisane, podskoczyłam z radości. W końcu miałam rację. Krzyś nie jest biologicznym ojcem Doroty.

Zaniosłam tę kartkę prosto do biura mojego syna. Weszłam do jego gabinetu, prawie tańcząc. Położyłam przed nim kopertę.

- Co to jest? - uniósł brwi.

- Test DNA między tobą a Dorotą. Ona nie jest twoją córką — powiedziałam triumfalnie.

- Więc nadal zbierasz brudy za moimi plecami? - powiedział mój syn i zmarszczył brwi.

Następnie wziął kopertę i rozerwał ją bez czytania. Następnie uśmiechnął się i spojrzał na mnie.

- Poznałem Kasię, gdy była już w ciąży i zostawił ją chłopak. Na początku tylko rozmawialiśmy, a potem zdaliśmy sobie sprawę, że dobrze nam razem. Ogólnie rzecz biorąc, mamo, wiem, że Dorotka nie jest biologicznie moja, ale nadal jest moim dzieckiem!

Powiedziawszy to, Krzyś westchnął i poprosił mnie o opuszczenie jego biura. Obraził się na mnie. Obraził się na prawdę. Okazuje się, że wszystkie moje wysiłki poszły na marne.

Wieczorem Kasia, której Krzyś już powiedział, przyszła ze mną porozmawiać. Wyznała, jak źle się czuła po zdradzie chłopaka, a Krzyś ją uratował.

Dwa lata później Kasia urodziła syna. Daniel jest kopią Krzysia. Jednak teraz kocham moje wnuki tak samo, oboje są moją rodziną.

Zerknij: Bramkarz Łukasz Skorupski na ustach całej Europy. Wygłosił apel do Polaków

Nie przegap: Agata Kornhauser-Duda wzbudziła sensację na całym świecie. Wszystko podczas wizyty w Chinach