Jak donosi portal "eDziecko", kobieta komentująca pewien wpis na platformie X, opisała w komentarzu sytuację, która całkowicie zniechęciła ją do osób duchownych.

Zadzwoniła na plebanię, by poprosić o przygotowanie świadectwa chrztu. Jakież było jej zdziwienie, gdy duchowny poinformował ją o kosztach tej usługi.

Kazał zapłacić za świstek, jak rasowy urzędnik!

Rozżalona parafianka opisała w komentarzu, jak bardzo zawiedziona jest osobą duchownego, podkreśla jednak, że wciąż jest osobą wierzącą. Poprosiła księdza o wystawienie paragonu za opłatę za wystawienie świadectwa chrztu, co skomentował ostro, nazywając skandalem.

Na platformie X dawnym Twitterze, pojawił się wpis jednego z tabloidów poruszający temat zmniejszającego się wpływu Kościoła na wiernych, którzy odwracają się od wiary i mocno ciągnie ich "na lewą stronę".

Tego typu tematy są wspaniałą pożywką dla każdego, kto podważa potrzebę przynależności do grupy religijnej i słuszność istnienia Kościoła Katolickiego w codziennym życiu człowieka. Są też tacy, którzy deklarują wiarę w Boga, lecz jednocześnie całkowicie odcinają się od wpływu Kościoła Katolickiego w sensie budujących go ludzi.

- Ja np. Ochrzczona zostałam w małej miejscowości na Dolnym Śląsku, gdy zadzwoniłam na plebanię z prośbą o świadectwo chrztu, ksiądz zażądał opłaty — powiedziałam, że ok, ale czy paragon dostanę? Powiedział, że moje pytanie to skandal. W Boga nadal wierze, ale nie w księży — czytamy komentarz.

Tacy wierni mocno zawiedli się na kapłanach, którzy powinni wspierać parafian, zamiast ich do siebie zniechęcać pazernością, chciwością i ukrytymi intencjami. Dlatego właśnie pod poruszonym na platformie x pytaniem o malejący wpływ Kościoła rozgorzała gorąca dyskusja.

W sekcji komentarzy, jedna z osób opisała sytuację, w której ksiądz kazał sobie zapłacić za posługę w postaci wystawienia świadectwa chrztu.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Syn ciągle narzeka, że nie może oszczędzić na mieszkanie": Trudno się dziwić, skoro wydaje pieniądze na bzdury

Zerknij: Poważna sytuacja podczas Euro 2024. Napastnik runął bezwładnie na ziemię. Są najnowsze informacje