Mam 30 lat, mój brat jest ode mnie starszy o 4 lata. Z bratem nie miałam szczególnie bliskich relacji. Nigdy nie łączyła nas przyjaźń. Po prostu on i ja bardzo się różnimy. Nie podobało mi się to, że nigdy nie miał własnego zdania. Już się do tego przyzwyczaiłam, dlatego zachowuję dystans.

Staram się nie wtrącać w ich rodzinę, a oni nie wtrącają się do mojego życia. Oboje dorośliśmy i opuściliśmy rodziców, każde z nas próbowało samodzielnie budować życie. Zawsze wyręczyłam rodziców, przynosiłam wszystko, czego potrzebowali, a mój brat przypominał sobie o nich tylko od święta.

Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię

Cztery lata temu zmarła moja mama. Po jej śmierci zaczęłam częściej odwiedzać ojca. Sprzątałam, gotowałam, myłam, tak, jak to robiła moja mama. A brat i jego żona odwiedzili ojca tylko w jego urodziny. I za każdym razem narzekali na swoje życie, na brak własnego mieszkania.

Dwa lata temu mój ojciec usłyszał straszną diagnozę. Na leczenie potrzebna była duża suma pieniędzy. Moje oszczędności szybko się wyczerpały. Chciałam, żeby mój brat dołożył się do leczenia, tym bardziej że mieli pieniądze, bo oszczędzali na mieszkanie.

Jednak zamiast brata na moją prośbę odpowiedziała. Powiedziała, że ​​nie będą w stanie pomóc tacie. Ważniejsze było dla nich mieszkanie. Mieszkałam wówczas w mojej małej, ale bardzo wygodnej kawalerce, którą postanowiłam sprzedać. Tata mi zabronił, ale wyjaśniłam, że zależy mi na nim, a nie na rzeczach.

Oczywiście mój ojciec miał dom i samochód, ale musiał gdzie mieszkać, a ja musiałam mieć czym go wozić do lekarza. Choć staraliśmy się ocalić jego życie, nie udało się. Wszystko zawiodło. Przed śmiercią ojciec zapisał mi wszystko, co miał.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Brat i bratowa są pewni, że ojciec nie potraktował ich sprawiedliwie. Żądają, żeby się z nimi podzielić. Uważam, że nie jestem im nic winna. Kiedy prosiłam ich, żeby pomogli ojcu, nie zrobili tego. A teraz chcą majątku?! Nie ma mowy!

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Faworyzowałam młodszą córkę. Przekazałam jej cały majątek": Dziś tego bardzo żałuję

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niezwykły sposób na udane zbiory pomidorów. Stary trik gwarantuje obfite plony

O tym się mówi: Dobra wiadomość dla emerytów. Będzie więcej pieniędzy