Sytuacja wokół Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika od wielu tygodni jest tematem numer jeden w polskich mediach. Posłowie skazani prawomocnym wyrokiem zostali zatrzymani 9 stycznia w Pałacu Prezydenckim przez policję i zostali doprowadzeni do aresztu celem rozpoczęcia odbywania kary więzienia.

Po przeprowadzeniu właściwych procedur umieszczono ich w zakładach karnych w Radomiu i Przytułach Starych pod Ostrołęką. Po kilku dniach wyszło na jaw, że uważani przez członków PiS i środowisko związane z Prawem i Sprawiedliwością za więźniów politycznych posłowie w geście protestu wobec ich uwięzienia zdecydowali się na strajk głodowy.

Do mediów szybko trafiły wiadomości o pogarszającym się stanie zdrowia Mariusza Kamińskiego, a o reakcję apelował nawet sam prezydent Andrzej Duda podczas szczytu WEF w Davos. Były szef CBA miał mocno podupaść na zdrowiu i sąd zdecydował się wydać nakaz przymusowego dokarmiania. Obrońca Kamińskiego miał zamiar się odwołać, jednak w mediach pojawiła się informacja o pilnej hospitalizacji polityka w cywilnym szpitalu.

Sensacyjne wieści o Mariusz Kamińskim. Sytuacja byłego szefa CBA znacząco się pogorszyła. Konieczne było wezwanie karetki. Polityk trafił na SOR

Według doniesień „GW”, Mariusz Kamiński choruje na cukrzycę, a rodzina polityka podkreślała, jak ważne jest, aby w tym przypadku regularnie przyjmował posiłki. Teraz wyszło na jaw, że w nocy z poniedziałku na wtorek (22-23 stycznia) Kamiński został zabrany do cywilnego szpitala w związku ze spadkiem poziomu cukru we krwi. Dziennikarze WP ustalili jednak, że tej samej nocy Kamiński wrócił do celi, gdyż w szpitalu zostały wykonane jedynie badania kontrolne.

Redakcja Wirtualnej Polski zaznaczyła przy tym, że jest to standardowa procedura dokonywana przez więziennych lekarzy – jeśli pewnych badań nie można wykonać w szpitalu zakładu karnego wówczas więzień jest przewożony karetką na SOR.

Jak informował portal "Życie News": MINĘŁO 20 LAT ODKĄD NIE MA WŚRÓD NAS CZESŁAWA NIEMENA. KULTOWY MUZYK POD KONIEC ŻYCIA WALCZYŁ Z CHOROBĄ. CÓRKA OPOWIEDZIAŁA O OSTATNICH CHWILACH OJCA

Przypomnij sobie: WDOWA PO EMILIANIE KAMIŃSKIM ZASKOCZYŁA WSZYSTKICH SWOIM WYZNANIEM. JUSTYNA SIEŃCZYŁŁO OBAWIA SIĘ O SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ. CO DZIEJE SIĘ W ŻYCIU AKTORKI

Portal "Życie News" pisał również: ANDRZEJ DUDA ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE ZMIAN W TELEWIZJI POLSKIEJ. PREZYDENT NIE PRZEBIERA W SŁOWACH W KWESTII MEDIÓW PUBLICZNYCH. DOMAGA SIĘ DEBATY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NA JAW WYSZŁY ZAROBKI NOWYCH TWARZY W TELEWIZJI POLSKIEJ. WŁADZE PUBLICZNEGO NADAWCĄ KOŃCZĄ Z OGROMNYMI WYDATKAMI. W MEDIACH MOWA O „KOŃCU BIZANCJUM”