Nie da się ukryć, że temat wynagrodzeń w Telewizji Polskiej stał się numerem jeden w ostatnim czasie w polskich mediach. Gdy po 20 grudnia w spółce zaczęto wdrażać rewolucyjne zmiany okazało się, że dziennikarze, prezenterzy, a nawet goście programów informacyjnych, publicystycznych czy rozrywkowych mogli liczyć na wręcz bajońskie wynagrodzenia.

W tej chwili sprawa jest tak głośna, że wiele osób domaga się upublicznienia zarobków obecnych pracowników TVP, szczególnie zatrudnionych przez nowe kierownictwo. Mowa tutaj nie tylko o nowych twarzach, ale przede wszystkim o dawnych gwiazdach stacji, które zdecydowały się na powrót pod nową egidą.

Na jaw wyszły zarobki nowych twarzy w Telewizji Polskiej. Władze publicznego nadawcą kończą z ogromnymi wydatkami. W mediach mowa o „końcu Bizancjum”

Po tym, jak ujawniono, że Joanna i Jacek Kurscy zarobili w trakcie pracy dla TVP łącznie 6 mln złotych, a Michał Adamczyk w okresie od kwietnia do grudnia 2023 ponad 1,5 mln złotych Polacy dosłownie zaniemówili. Padły zarzuty o istne Bizancjum w Telewizji Polskiej, a Donald Tusk w mediach społecznościowych potwierdził, że topowi pracownicy TVP mogli liczyć na wynagrodzenia o jakich zwykli, nierzadko ciężko pracujący Kowalscy mogą jedynie pomarzyć.

Bartłomiej Sienkiewicz postanowił postawić spółkę TVP w stan likwidacji, a kierujący nią Daniel Gorgosz otrzymał niedawno pytanie o zarobki pracowników TVP zatrudnionych po 20 grudnia. Poproszono go również o przesłane kopii umów, jednak nie wyraził na to zgody ze względu na RODO i ochronę prawa do prywatności. Ma jednak nadzieję, że wkrótce będzie mógł przedstawić porównanie zarobków najważniejszych dziennikarzy, gdyż sam optuje za ujawnieniem publicznie wynagrodzeń pracowników spółek Skarbu Państwa.

Gorgosz zapewnił przy tym, że obecne zarobki dziennikarzy zostały znacznie obniżone w stosunku do wynagrodzeń prezenterów i pracowników stacji, którzy przed 20 grudnia 2023 odpowiadali za tworzenie programów. W tej chwili najwyższe wynagrodzenie brutto to 35 tysięcy złotych miesięcznie i o takiej pensji mowa wyłącznie w przypadku jednej osoby.

Nastał więc koniec czasów, kiedy dziennikarze w Spółce, w okresie, w którym jej działalność była w głównej mierze finansowana w oparciu o środki publiczne, otrzymywali w Spółce kwoty rzędu miliona złotych rocznie – wyjaśnił, cytowany przez Pomponik.

Jak informował portal "Życie News": VIKI GABOR NA USTACH WSZYSTKICH OD WYSTĘPU PODCZAS SYLWESTRA Z DWÓJKĄ. MŁODA GWIAZDA ZALICZYŁA NIEZŁĄ WPADKĘ. NIEWIELE OSÓB WIE JAK ŻYJE I MIESZKA

Przypomnij sobie: KALINA JĘDRUSIK BYŁA W CZASACH PRL-U UOSOBIENIEM GWIAZDY HOLLYWOOD. WOKÓŁ JEJ ŻYCIA MIŁOSNEGO POWSTAŁY LEGENDY. MĄŻ AKTORKI POZWALAŁ JEJ NA ROMANSE

Portal "Życie News" pisał również: DODA PODJĘŁA NAJWAŻNIEJSZĄ DECYZJĘ W ŻYCIU ZAWODOWYM. FANI WOKALISTKI SĄ ZDRUZGOTANI, ALE NIE MA JUŻ ODWROTU. RABCZEWSKA WYDAŁA OŚWIADCZENIE W „DDTVN”

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: CORAZ WIĘKSZA LICZBA WIDZÓW MA PROBLEM Z „19:30”. FALA NEGATYWNYCH KOMENTARZY W INTERNECIE. PROWADZĄCY ZMAGAJĄ SIĘ Z PORÓWNANIAMI DO „WIADOMOŚCI”