Piątkowe wydanie „19:30” sprawiło, że w widzach Telewizji Polskiej dosłownie się zagotowało, a w Internecie pojawiła się masa negatywnych komentarzy. Oglądający serwis informacyjny mają już dość punktowania kolejnych niedociągnięć i błędów, domagając się dokonania gruntownych zmian. W licznych opiniach dostępnych w sieci pojawiły się porównania do „Wiadomości”. Internauci są wyjątkowo nieprzyjemni i szorstcy wobec redakcji serwisu informacyjnego.

Redakcja głównego programu informacyjnego TVP przeszła całkowitą metamorfozę – od usunięcia praktycznie większości dotychczasowych pracowników po kompletną zmianę nazwy, czołówki i studia, a także stylu prowadzenia programu.

Coraz większa liczba widzów ma problem z „19:30”. Fala negatywnych komentarzy w Internecie. Prowadzący zmagają się z porównaniami do „Wiadomości”

Co ciekawe, redakcja postanowiła pójść z duchem czasu i zacząć transmisję serwisu również w Internecie – w tym samym momencie, co na antenie TVP. Właśnie stąd bierze się lawina komentarzy zalewająca Facebook. Już w piątek 12 stycznia dało się odczuć, że widzowie nie są zadowoleni z nadawanych treści, ale również postawy nowych dziennikarzy. Wiele osób przekonuje, że informacje są zbyt krótkie, a szata graficzna wymaga ulepszenia – jest zbyt drastyczna i mało przyjemna dla widza.

- Najlepiej by zrobili jakby przywrócili czołówkę z 2015 r. Może zamiast kontrowersyjnego Pałacu Kultury i Nauki czy Zamku Królewskiego wprowadzonego przez PiS... neutralny sejm. Też nie podoba się Panu aktualna czołówka? - zapytała inna osoba zajmująca stanowisko w dyskusji na Facebooku.

Rosną głosy dotyczące zmiany grafiki, jednak niektórzy bronią technicznej strony serwisu. Niektórzy wyjaśniają, że nie jest to taka prosta sprawa, aby w utrudnionych warunkach pracy stworzyć godny oglądania przez miliony osób serwis informacyjny. Redakcja nie zdecydowała się na odpowiedź na liczne komentarze wyrażające niezadowolenie.

Jak informował portal "Życie News": PORAŻAJĄCA WPADKA PODCZAS GALI MISTRZÓW SPORTU. WIDZOWIE W SZOKU PO WYPOWIEDZI JEDNEGO Z DZIENNIKARZY. NIE BYŁ ŚWIADOMY TRANSMISJI NA ŻYWO

Przypomnij sobie: ZENEK MARTYNIUK PRZYGOTOWUJE SIĘ DO OKRĄGŁEGO JUBILEUSZU. KRÓL DISCO POLO BĘDZIE HUCZNIE OBCHODZIĆ 35-LECIE MAŁŻEŃSTWA. MA NIESPODZIANKĘ DLA ŻONY

Portal "Życie News" pisał również: KINGA DUDA PRZESZŁA PRZEMIANĘ, KTÓREJ KOMPLETNIE NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. PREZYDENCKA CÓRKA NIE PRZYPOMINA DAWNEJ SIEBIE. TRUDNO JĄ ROZPOZNAĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: GRAŻYNA TORBICKA KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA SWOIM WYGLĄDEM. GWIAZDA TELEWIZJI W BŁYSKAWICZNYM TEMPIE ODMŁODZIŁA SIĘ O DEKADĘ. WIADOMO, JAK TEGO DOKONAŁA