Jedna z czytelniczek portalu „eDziecko” postanowiła podzielić się swoją historią. Martyna nie ma najlepszych relacji z teściową. Wszystko przez to, że kobieta nie lubi jej dzieci. Autorka listu dostała zaproszenie na tegoroczną Wigilię do teściów, przyznała, że wybierze się na nią, choć jak zapowiedziała, nie podzieli się z teściową opłatkiem.

Święta nie budzą we mnie przyjemnych skojarzeń

Martyna nie ukrywa, że święta nie budzą w niej pozytywnych emocji, wprost przeciwnie, towarzyszy niej niepokój i stres. Za taki stan rzeczy autorka listu wini swoją teściową, która nigdy za nią nie przepadała. Stosunku teściowej do synowej nie zmieniły nawet narodziny wnuka.

„Choć interesowała się wychowaniem Kacpra, to miałam wrażenie, że wszystko, co mówiła, było wścibskie i nie na miejscu. Wtedy milczałam, jednak kiedy urodziłam córkę i teściowa obwieściła, że nie ma czegoś takiego jak połóg i dziwi się, że leżę w łóżku po porodzie, to wybuchłam” – napisała w swoim liście Martyna.

Autorka listu dodała, że od tamtej sprzeczki teściowa nie odwiedza synowej i wnuków. Kontakt ogranicza się tylko do rodzinnych imprez, w których trakcie nie tylko nie rozmawiają, ale nawet na siebie nie patrzą.

Synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki

Teściowa nie lubi moich dzieci

Martyna nie ukrywa, że jej mąż nie naciska na nią w kwestii kontaktów z teściową. Ona sama żałuje tylko tego, że teściowa nie lubi swoich wnuków. Przed świętami wydaje jej się to tym bardziej bolesne i dotkliwe. Martyna z rodziną wybierają się do teściów na Wigilię, choć jak zapowiedziała, nie zamierza łamać się z teściową opłatkiem, bo jej zdaniem byłaby to czysta hipokryzja.

Autorka listu dodaje, że zdecydowała się opisać swoją historię, żeby czytające go kobiety w podobnej sytuacji, co ona wiedziały, że nie muszą ustępować. Najważniejsze jest to, żeby „czuć się dobrze z własnymi decyzjami”, tak, jak jest w jej przypadku.

Opłatki/YouTube @Kutno TV
Opłatki/YouTube @Kutno TV
Opłatki/YouTube @Kutno TV

Jak oceniacie całą sytuację?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Moja córka nie chce się wyprowadzić. Kupiłam jej mieszkanie, a ona postanowiła je wynająć i nadal mieszkać ze mną

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rozstanie Waldemara i Ewy z programu "Rolnik szuka żony" wciąż budzi sporo emocji. Rolnik uderzył w mamę Ewy. Co dokładnie powiedział

O tym się mówi: Widzowie TVP znów mogli zobaczyć na wizji Michała Adamczyka. Wiele wskazuje na to, że taka sytuacja może się więcej nie powtórzyć