Jedna z czytelniczek portalu „Styl” postanowiła podzielić się swoją historią. Elżbieta ma 33-letnią córkę, która nadal z nią mieszka. Od dłuższego czasu autorka listu stara się namówić córkę do tego, żeby się wyprowadziła. W tym celu zdecydowała się nawet kupić jej osobne mieszkanie, niestety nawet tak imponujący prezent nie był w stanie skłonić 33-latki do wyprowadzki z rodzinnego domu.

Kocham córkę, ale czas, żeby wyfrunęła z rodzinnego gniazda

Elżbieta nie ukrywa, że bardzo kocha swoją córkę, ale na wszystko przychodzi odpowiedni czas – także na wyprowadzkę dziecka z domu. Zatroskana matka chciałaby, żeby Anna znalazła sobie pracę, męża, żeby doczekała się dzieci, a ona wnucząt.

„Mój mąż odszedł 5 lat temu i w zasadzie cieszę się, że córka była wtedy ze mną i mnie wspierała” – napisała w swoim liście Elżbieta, dodając, że jej córka nie pomaga jej w żadnych obowiązkach domowych. To ona zajmuje się gotowaniem, praniem i sprzątaniem. W tym czasie jej córka siedzi przed komputerem, czasem spotka się z koleżanką.

Ciężar utrzymania domu leży tylko na barkach autorki listu. Pobiera emeryturę, która jest wysoka i tylko dlatego udaje jej się utrzymywać dom i dorosłą córkę.

Kobiety/YouTube @Historie Życiowe
Kobiety/YouTube @Historie Życiowe
Kobiety/YouTube @Historie Życiowe

Kupiłam jej mieszkanie

Mąż Elżbiety był ubezpieczony i po jego śmierci kobieta dostała sporą sumę. W tajemnicy przed córką zdecydowała się kupić jej za te pieniądze kawalerkę. Myślała, że dziewczyna wyprowadzi się i zacznie żyć na własny rachunek, ale ona wpadła na zupełnie inny pomysł. Zdecydowała, że mieszkanie wynajmie i będzie miała pieniądze na własne wydatki.

„Stwierdziła, że przecież to ja kupiłam jej mieszkanie i ona będzie sama decydować o tym, co będzie z tym swoim mieszkaniem robić” – napisała Elżbieta, dodając, że mocno się pokłóciły z córką i teraz się do siebie nie odzywają.

Kobiety/YouTube @Ploteczki
Kobiety/YouTube @Ploteczki
Kobiety/YouTube @Ploteczki

Elżbieta szuka pomysłu na to, jak skłonić córkę do wyprowadzki i życia na własny rachunek. Co byście jej doradzili?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Moja synowa poszła sobie leżeć w szpitalu, a ja musze opiekować się jej dziećmi. Jak tak można

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magda Gessler niknie w oczach. Zdradziła, co pomogło jej zgubić zbędne kilogramy

O tym się mówi: Poczta Polska rozsyła listy do Polaków. Od ich otrzymania mamy tylko 7 dni na reakcję. Wszystko w związku z abonamentem RTV