Obowiązek płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego spoczywa na każdym, kto posiada dany odbiornik. Jak przypomina portal „Goniec”, coraz większa liczba Polaków znajduje w swoich skrzynkach wysłane przez Pocztę Polską specjalne listy. Co się w nich znajduje?

Kontrolerzy Poczty Polskiej sprawdzają, czy płacimy abonament RTV

Nie da się ukryć, że zwolenników płacenia abonamentu RTV jest w naszym kraju bardzo niewielu. Już od dłuższego czasu regularnie w domach Polaków odbywają się kontrole przeprowadzone przez pracowników Poczty Polskiej.

Coraz więcej Polaków znajduje w swoich skrzynkach pocztowych wysłane przez Pocztę Polskę wiadomości dotyczące abonamentu RTV. „Wszystkie odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne podlegają rejestracji, dla celów pobierania opłat abonamentowych za ich używanie” – przypomina w rozesłanych wiadomościach Poczta Polska.

Kontrolerzy z Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej sprawdzają, czy w domach i mieszkaniach osób, które nie wnoszą opłat abonamentowych, faktycznie nie ma odbiorników radiowo-telewizyjnych. Tylko w województwie kujawsko-pomorskim z tego tytułu ściągnięte 770 tys. zł.

Telewior, pilot, abonament/YouTube @Szymon Adamus
Telewior, pilot, abonament/YouTube @Szymon Adamus
Telewior, pilot, abonament/YouTube @Szymon Adamus

Od otrzymania listu masz tylko 7 dni

Do kolejnych osób nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim, trafiają listy, w których ich odbiorcy wzywani są do uregulowania należności przez osoby zalegające z opłatą abonamentową. Od otrzymania wiadomości dłużnicy mają tylko 7 dni na uregulowanie kwoty.

„Gazeta Pomorska” wskazuje, że w przypadku nieuregulowania zaległości i tak dojdzie do jego egzekucji. Następuje ona na podstawie tytułu wykonawczego, jaki wpływa do odpowiedniego dla dłużnika urzędu skarbowego.

Fiskus może ściągnąć zaległość z konta bankowego, nadpłaty podatku dochodowego, pensji, renty, czy emerytury. Kwoty ściągane od dłużników robią ogromne wrażenie, jak ma to miejsce w przypadku wspomnianego już województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie najwyższa jednorazowa kwota ściągnięta z dłużnika wynosi 39 tys. zł.

Telewizor, abonament RTV/YouTube @Simple Tech Tour
Telewizor, abonament RTV/YouTube @Simple Tech Tour
Telewizor, abonament RTV/YouTube @Simple Tech Tour

Trafił już do was podobny list z Poczty Polskiej?

To też może cię zainteresować: Szymon Hołownia zdobył się na szczere wyznanie dotyczące swojego małżeństwa. Zdradził, co "wywołuje w nim łzy"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Magda Gessler niknie w oczach. Zdradziła, co pomogło jej zgubić zbędne kilogramy

O tym się mówi: Rozstanie Waldemara i Ewy z programu "Rolnik szuka żony" wciąż budzi sporo emocji. Rolnik uderzył w mamę Ewy. Co dokładnie powiedział