Jak przypomina portal "Goniec", Ewa Błaszczyk od 23 lat toczy walkę o wybudzenie ze śpiączki swojej córki Oli. Dziewczynka miała zaledwie 6 lat, kiedy zakrztusiła się tabletką. Doszło u niej do obrzęku mózgu i śpiączki. Ostatnio aktorka przekazała najnowsze informacje na temat stanu zdrowia córki. Nie są one szczególnie optymistyczne.

Walka o wybudzenie

Rok 2000 był dla Ewy Błaszczyk wyjątkowo traumatyczny. Aktorka na przestrzeni ledwie kilku miesięcy straciła ukochanego męża, a jedna z jej córek zapadła w śpiączkę. Błaszczyk nie ustaje w próbach wybudzenia córki, choć jak sama przyznaje, na ten moment wyczerpały się wszystkie możliwości, jakimi dysponuje obecnie medycyna.

Aktorka nie traci jednak nadziei, że pewnego dnia lekarzom uda się znaleźć sposób na to, żeby Aleksandra wybudziła się ze śpiączki. Dlatego tak ważne jest dla Ewy Błaszczyk i jej bliskich, utrzymanie Oli w jak najlepszej kondycji.

Nie jest to zadanie łatwe, bo Ola jako pacjentka przebywająca w pozycji leżącej, narażona jest na wiele poważnych problemów zdrowotnych. Ewa Błaszczyk w jednym z wywiadów przyznała, że Ola ma skoliozę, która mocno zdeformowała jej kręgosłup, niestety nie pomogło nawet to, że w trakcie operacji jej kręgosłup wsparto specjalnym rusztowaniem.

Ewa Błaszczyk z córką. Źródło: youtube.com
Ewa Błaszczyk z córką. Źródło: youtube.com
Ewa Błaszczyk z córką. Źródło: youtube.com

Nadzieja umiera ostatnia

"Przez dużą skoliozę, mimo że ma kręgosłup po operacji w specjalnym rusztowaniu, zdeformowane są wszystkie organy. Jedno płuco jest stale uciśnięte, a to stwarza znakomite warunki do rozwoju zapalenia płuc" - powiedziała aktorka, dodając, że jej córka przeszła jakiś czas temu śródmiąższowe zapalenie płuc oraz urosepsę, co wymagało leczenia szpitalnego.

Ewa Błaszczyk zdaje sobie sprawę, że sytuacja jej córki jest bardzo trudna, ale nie traci nadziei, że postęp medyczny pozwoli kiedyś wybudzić Olę ze śpiączki. Aktorka wierzy, że naukowcom i lekarzom uda się opracować metodę, która pomoże nie tylko jej córce, ale wszystkim, którzy znaleźli się w śpiączce.

Ewa Błaszczyk/YouTube @Gossip TV
Ewa Błaszczyk/YouTube @Gossip TV
Ewa Błaszczyk/YouTube @Gossip TV

Mamy nadzieję, że któregoś dnia będziemy mogli przekazać wam te wspaniałe wieści.

To też może cię zainteresować:Osoby, których serce się zatrzymało, opisują swoje doświadczenia. Tego doświadczyli po przejściu na drugą stronę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące informacje na temat Macieja Kurzajewskiego obiegły media. Czy już niebawem dziennikarz zniknie z TVP

O tym się mówi:Wiele osób zastanawia się, czy zaniedbywanie grobów bliskich jest grzechem. Jeden z kapłanów nie pozostawia w tej kwestii żadnych złudzeń