Portal "News Key24" opisuje hisotorię Antoniny. Kobieta skończyła 60 lat i uznała, że to czas, żeby przejść na emeryturę. Liczyła na to, że będzie mogła wreszcie zająć się rzeczami, na które nie miała do tej pory czasu. Chciała też spełnić marzenie o psie. Nie jest jednak pewna, czy wystarczy jej pieniędzy.

Pora na emeryturę

Antonina nie ukrywała, że zawsze marzyła o psie. Uznała, że emerytura to będzie najlepszy czas na to, żeby sprawić sobie czworonoga i wychodzić z nim na spacery. Jednak koleżanka Antoniny jest dość sceptyczna, co do jej pomysłu. Stwierdziła, że świadczenia nie są wysokie i mogą nie wystarczyć na utrzymanie siebie i zwierzęcia.

Jej przyjaciółka też musiała przejść na emeryturę, choć w jej przypadku nie była to jej decyzja. To jej szefowa podjęła ją za nią. Przyznaje, że emerytura jest znacznie niższa niż pensja i utrzymanie się z niej to spore wyzwanie, dlatego ona nie zdecydowała się na psa, choć też chciała sobie sprawić czworonożnego towarzysza.

Seniorka/YouTube @naTemat.pl
Seniorka/YouTube @naTemat.pl
Seniorka/YouTube @naTemat.pl

Antonina liczy na pomoc ze strony syna, jakby nie zwracała uwagi na to, że jej syn ma sam spore wydatki. Ma troje dzieci, kredyt hipoteczny, a do tego jego żona nie pracuje.

Przyjaciółka jest dość sceptyczna

Przyjaciółka Antoniny nie bardzo rozumie, dlaczego ona chce obciążać sobą syna, który ma i tak dużo wydatków związanych z własną rodziną. "Antosiu, no cóż, ja jakoś wstydziłabym się wymagać od syna!" - powiedziała jej, dodając, że powinna mieć litość dla swojego syna.

Antonina przyznała, że jej synowa nie jest szczególnie zadowolona z tego, że syn zgodził się pomagać matce. Nawet miała jej wypomnieć, że nie powinna prosić ich o wsparcie w sytuacji, w której sami ledwie wiążą koniec z końcem. Syn tłumaczył jej jednak, że to dzięki matce mieli mieszkanie na start i potem środki z jego sprzedaży na zakup większego lokum.

Seniorka/YouTube @Aktualności 360
Seniorka/YouTube @Aktualności 360
Seniorka/YouTube @Aktualności 360

Uznał, że skoro matka kiedyś im pomogła, to teraz oni powinni odwdzięczyć się jej tym samym.

A wy, co sądzicie? Myślicie, że to dobry pomysł, żeby Antonina brała pieniądze od syna?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Jestem już po raz trzeci mężatką. Znów nie trafiłam najlepiej, ale nie rozwiodę się. Każda kobieta zrozumie dlaczego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące informacje na temat Macieja Kurzajewskiego obiegły media. Czy już niebawem dziennikarz zniknie z TVP

O tym się mówi: Wiele osób zastanawia się, czy zaniedbywanie grobów bliskich jest grzechem. Jeden z kapłanów nie pozostawia w tej kwestii żadnych złudzeń