1 października po godzinie 12:00 w Warszawie rozpoczął się Marsz Miliona Serc, który był zorganizowany przez Koalicję Obywatelską. W stolicy zgromadziły się tłumy obywateli. Donald Tusk wygłosił początkowe przemówienie, po którym głos zabrali inni liderzy opozycji. Na scenie pojawił się także niespodziewany gość, który został przywitany entuzjastycznymi wiwatami przez tłum.

Opis Marszu Miliona Serc w Warszawie, który rozpoczął się o godzinie 12.00 od wystąpienia głównych liderów opozycji, z Donaldem Tuskiem na czele, został zaprezentowany. Tusk podkreślił znaczenie tego wydarzenia jako sygnału odrodzenia Polski i zwrócił uwagę na to, że nieliczni uciekli ze stolicy, aby uniknąć widoku tłumów zgromadzonych na marszu. Wydarzenie przyciągnęło uwagę całego świata, a Tusk podkreślił dumną postawę Polaków oraz znaczenie tego momentu w historii Polski.

Politycy opozycji, podczas Marszu Miliona Serc, podkreślili znaczenie uczestnictwa w wyborach dla budowy lepszej Polski, która zapewni przyszłość i wolność. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, podczas swojego przemówienia zaznaczył, że głosowanie jest ważne dla przyszłych pokoleń, aby uniknąć korupcji i kłamstw oraz zapewnić jedność narodu. Opozycja wyraziła chęć rozmowy o przyszłości i przedstawiła program na sto dni rządzenia, koncentrując się na kwestiach edukacji, służby zdrowia, relacjach z Unią Europejską i walce z inflacją. Trzaskowski zauważył, że przeciwnicy skupiają się jedynie na Donaldzie Tusku.

Jerzy Owsiak pojawił się na scenie po zapowiedzi Donalda Tuska i został entuzjastycznie przyjęty przez tłum. W swoim przemówieniu zachęcał ludzi do udziału w marszu i wyrażał swoją miłość do kraju. Zachęcał również do udziału w wyborach i podkreślał, że to ważny moment dla Polski.

Miejcie ten spacer w sercu 15 października przy urnach wyborczych. To jest nasz piękny kraj, nasz cudowny moment - apelował szef WOŚP. - Dzidziu kocham Ciebie i powtórzę twoje słowa: Kobiety także głosujcie, to jest nasz kraj, [...] to jest nasz piękny, cudowny moment - dodał, wspominając swoją żonę, powiedział Jerzy Owsiak.


To też może cię zainteresować:
Te osiem znaków wskazuje, że nasi bliscy, którzy odeszli, nadal są przy nas. Co powinno zwrócić naszą uwagę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Zobaczyłam stojącą na ulicy staruszkę. To, co wydarzyło się chwilę później, poruszyło mną

O tym się mówi:Sieć obiegły najnowsze zdjęcia syna Colina Farrella i Alicji Bachledy-Curuś. Fani nie mają wątpliwości, do kogo podobny jest nastolatek