Śmierć jest jednym z tych doświadczeń, które dotykają nas najmocniej. Strata bliskiej osoby nigdy nie jest łatwa ani wtedy, gdy przychodzi niespodziewanie, ani wtedy, gdy wiemy, że czyjeś życie dobiega końca.

Pocieszeniem dla osób żegnających swoich bliskich zmarłych jest to, że śmierć nie jest ostatecznym końcem naszego istnienia i po drugiej stronie czeka nas lepsze życie. Nie brakuje też osób, które przekonują, że zmarli są w stanie się z nami kontaktować. W jaki sposób? Oto 8 znaków, że nasi bliscy zmarli starają się z nami skontaktować!

1. Obecność zwierząt

Zmarli mogą ujawnić nam swoją obecność poprzez zwierzęta. Potrafią wykorzystywać bowiem energię żywych istot, by zamanifestować swoją obecność. Mogą się nam objawić w postaci motyla, ptaka, biedronki, czy choćby kota.

W takich przypadkach zwierzę zaczyna zachowywać się w nietypowy sposób. Motyle i ptaki wlatują do naszego domu, przysiadają na naszym ramieniu i nie uciekają. Jeśli przydarzyło ci się coś takiego, to znak, że ktoś z drugiej strony chciał ci przekazać, że jest blisko.

Ptak/YouTube @Bóg Mówi do Ciebie
Ptak/YouTube @Bóg Mówi do Ciebie
Ptak/YouTube @Bóg Mówi do Ciebie

2. Komunikacja przez przedmioty

Zmarli próbują się z nami kontaktować również przez przedmioty. Pióra, kamienie, monety czy inne drobiazgi, które znajdujemy na naszej drodze to znak od naszych bliskich, że wciąż o nas pamiętają.

3. Zapach

Nasi bliscy, którzy odeszli, komunikują się z nami także za pomocą zapachów, które kojarzą się nam właśnie z nimi. Może to być charakterystyczny zapach perfum danej osoby lub każda inna woń, którą kojarzymy z dokładnie tą osobą. Co ważne, zapach ten pojawia się niespodziewanie, bez konkretnego źródła i równie niespodziewanie znika.

4. Muzyka

Osoby, które odeszły mogą się z nami komunikować również za pośrednictwem muzyki. Szczególnie wyraźnie możemy to odczuć w trudniejszych chwilach naszego życia. Zadbają o to, żeby piosenka, którą oboje lubiliście, dotarła do ciebie i dodała ci otuchy.

5. Sny

Zmarli kontaktują się z nami za pomocą snów i jest to jedna z najczęstszych form komunikacji między naszymi światami. Sny te charakteryzują się tym, że są bardzo realistyczne i na długi czas je zapamiętujemy. Najczęściej mają pozytywny charakter i nie budzą w nas lęku, czy niepokoju.

Zaświaty/YouTube @DeeJeyPallaside
Zaświaty/YouTube @DeeJeyPallaside
Zaświaty/YouTube @DeeJeyPallaside

6. Ciągi liczb

Także liczby są sposobem na porozumiewanie się z nami osób zmarłych. Mogą to być liczby związane z ważnymi datami, jak choćby rocznice, urodziny, a także ciągi liczb, na które natykamy się na zegarach, bilbordach, czy choćby na budynkach.

7. Spokój i cisza

Kiedy przychodzą do nas nasi bliscy zmarli, zalewa nas fala spokoju. Dzieje się to niespodziewanie i wypełnia nas całych.

8. Znaki

Jeśli zauważyłeś, że w twoim domu dochodzi choćby do krótkotrwałych przerw w dostawie prądu, możesz przypuszczać, że to twoi bliscy zmarli dają znać, że są w pobliżu.

A wy, odczuwacie obecność swoich bliskich zmarłych?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Kiedy poznawałam teściową mojego syna, nie spodziewałam się, że sprawy potoczą się w ten sposób

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maciej Kurzajewski zdradził swój patent na podryw. Czy to właśnie tym ujął Katarzynę Cichopek

O tym się mówi: Niebawem do Polaków trafią ważne listy. Ministerstwo Obrony Narodowej podało termin. Wezwani mogą być nie tylko mężczyźni