Jedna z czytelniczek portalu "Styl" postanowiła podzielić się swoją przykrą obserwacją dotyczącą młodych ludzi. Autorka listu, która podpisała się, jako "Zawiedziona staruszka", nie ukrywa, że nie podoba jej się zachowanie młodzieży. 70-letnia kobieta często korzysta z komunikacji miejskiej i zwykle zmuszona jest stać, bo żadnemu z siedzących pasażerów nie przyjdzie nawet do głowy ustąpić miejsca starszej osobie!

Podróż autobusem to spore wyzwanie

70-letnia autorka listu nie ukrywa, że stara się pozostawać aktywna pomimo wieku. Spotyka się z koleżankami, jeździ na działkę, do lasu na spacer, do biblioteki, czy galerii. Przy okazji wyjść korzysta głównie z komunikacji miejskiej. Niestety podróż autobusami dla seniorki nie jest szczególnie przyjemna, co wynika w dużej mierze z ogromnej ignorancji innych.

Jazda autobusem bez miejsca siedzącego nie jest dla osoby starszej łatwe. Jak wskazuje autorka listu, kiedy ona musi stać, młodzież siedzi wygodnie i zachowuje się przy tym wyjątkowo głośno.

"Niekiedy ledwie stoję, zwłaszcza, jak na dworze jest upał. Nikt nie chce mnie puścić i ustąpić mi miejsca! To straszne, nie wierzę, że dzisiejsza młodzież jest tak egoistyczna i na nic wokół nie zwraca uwagi" - pisze "Zawiedziona staruszka".

Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki

Co z tymi ludźmi jest nie tak?!

Autorka listu nie ukrywa, że czasem zdarza jej się upomnieć o zrobienie jej miejsca, ale robi to coraz rzadziej. Dzieje się tak głównie dlatego, że jej prośby zostają albo zignorowane, albo jawnie wyśmiane. Nie raz zdarzyło jej się usłyszeć od młodych ludzi, że skoro miała siłę dojść do autobusu, to i może sobie trochę postać.

Na koniec swojego listu seniorka wyraziła nadzieję, że jej wnuki nie zachowują się w podobny sposób wobec osób starszych.

Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki

A wy, jakie macie doświadczenia w tym zakresie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Teściowa wprowadziła się do naszego domu. Byłam pewna, że nic gorszego nie może mnie spotkać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Popularny w sieci duchowny zabrał głos w sprawie kremacji. Jego słowa wywołały lawinę emocji. Kapłan nie wszystkich przekonał

O tym się mówi: Sympatycy Sylwii Peretti mocno zaniepokojeni jej ostatnim wpisem. Głos w sprawie zabrał menadżer celebrytki. Czy to uspokoi jej fanów