Jak przypomina portal "Pomponik", Jolanta Kwaśniewska od lat cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, czego dowodzą kolejne rankingi. Ostatnio była pierwsza dama postanowiła szczerze powiedzieć, co sądzi na temat Agaty Kornhauser-Dudy. Jej ocena nie jest szczególnie entuzjastyczna. Jak żona Aleksandra Kwaśniewskiego uzasadniła swoją opinię?

Ulubienica Polaków i milcząca pierwsza dama

Jolanta Kwaśniewska jest od lat ikoną stylu i ulubienicą Polaków. We wszystkich rankingach wskazywana jest jako najlepsza pierwsza dama w historii III RP. Choć wspólnie z mężem wyprowadziła się z pałacu prezydenckiego w 2005 roku, nadal dzierży pierwsze miejsce, deklasując urzędującą pierwszą damę.

Agata Kornhauser-Duda dorobiła się przydomku "milcząca pierwsza dama", bo nie tylko nie udziela wywiadów, ale stroni także od wypowiadania się na ważne tematy społeczno-polityczne. Jest to jeden z najgłośniej podnoszonych pod jej adresem zarzutów. Jej głosu zabrakło również w kwestiach związanych z edukacją, która z racji wykonywanego przez nią zawodu, powinna być dla niej ważna.

Jolanta Kwaśniewska/YouTube @TVS Rozrywka
Jolanta Kwaśniewska/YouTube @TVS Rozrywka
Jolanta Kwaśniewska/YouTube @TVS Rozrywka

Jolanta Kwaśniewska ma żal do Agaty Kornhauser-Dudy?

Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z Magdą Mołek stwierdziła, że od Agaty Kornhauser-Dudy różni ją podejście do spraw społecznych. Była pierwsza dama przyznaje, że angażowała się w szereg działań prokobiecych, które do dziś stanowią ważny element jej działalności. Obecna pierwsza dama takiego zaangażowania nie okazuje.

Wygląda na to, że jednak nie tylko to mierzi byłą prezydentową w obecnej pierwszej damie. Żona Kwaśniewskiego nie ukrywa, że Agata Kornhauser-Duda nigdy nie przyjęła do siebie dobrych rad udzielanych przez doświadczoną poprzedniczkę.

"Ja myślę, że pani prezydentowa nigdy nie słuchała takich bardzo drobnych moich rad, że w swoim życiu jako pierwsza dama, każda z nas realizowała się na własnych warunkach, więc można sobie znaleźć taką niszę, która nie będzie polityczna" - powiedziała Jolanta Kwaśniewska.

Dodała też, że skoro Kornhauser-Duda nie słuchała rad w kontekście prezydentury, raczej nie będzie chciała słuchać rad dotyczących układania sobie życia po zakończeniu drugiej kadencji swojego męża.

Agata Kornhauser-Duda/YouTube @Prezydent.pl
Agata Kornhauser-Duda/YouTube @Prezydent.pl
Agata Kornhauser-Duda/YouTube @Prezydent.pl

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Lech Wałęsa przyłapany pod kościołem. Wchodząc do świątyni, wspomógł żebrzącą na schodach dziewczynkę. Wiadomo, ile jej dał

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rodziny zmuszone były do "wykupowania" ciał swoich bliskich z zakładu pogrzebowego. Właściciel nie ma sobie nic do zarzucenia

O tym się mówi: Poruszające nagranie obiegło sieć. Schorowana 78-letnia kobieta może stracić dom. Potrzebna pomoc