Nigdy nie należy pozbywać się łusek ze słonecznika do kosza, ponieważ stanowią one ważny składnik domowej odżywki dla rośliny zamiokulkas. Wystarczy stosować tę odżywkę raz w miesiącu, a twoja roślina, która wydaje się być w złym stanie, szybko odzyska blask. Dzięki nawozowi ze słonecznika, zamiokulkas z pewnością wyda nowe, soczysto-zielone liście.

Jeśli traktujesz łuski ze słonecznika jako bezużyteczny odpad, przegrywasz najlepszy naturalny nawóz dla swojego zamiokulkasa. Zamiast wyrzucać je do kosza, możesz przygotować prostą domową odżywkę. Wystarczy ją stosować raz w miesiącu, aby dostarczyć twoim doniczkowym roślinom witamin i cennych składników odżywczych. Jak właściwie odżywiać zamiokulkasa, wykorzystując łuski i pestki słonecznika, aby stymulować jego wzrost i rozwijanie nowych liści?

Zamiokulkas potrzebuje więcej niż tylko standardowego podlewania, aby pobudzić go do intensywnego wzrostu. Gotowe nawozy z sklepu mogą przynieść korzyści, ale nie zawsze są wystarczająco skuteczne. Dlatego warto sięgnąć po pestki słonecznika, które są bezpieczne dla zamiokulkasa i stanowią źródło cennych składników odżywczych, które należy regularnie dostarczać roślinie.

Łuski ze słonecznika są bogate w składniki odżywcze, takie jak wapń, potas, fosfor, żelazo, magnez, sód, cynk, miedź, mangan i selen. Zawierają także fitosterole, kwas foliowy, kwas pantotenowy oraz witaminy A, E, K, C, B1, B2, B3 i B6. Dzięki temu, odżywka przygotowana z pestek i łusek słonecznika może realnie wzmocnić system korzeniowy zamiokulkasa i zachęcić go do wypuszczania nowych, ciemnozielonych liści.

Aby wykorzystać łupiny słonecznika do zamiokulkasa, wystarczy raz w miesiącu włożyć kilka łusek do ziemi w doniczce. Możesz je wciśnąć w ziemię lub rozdrobnić w blenderze i dodać do podłoża podczas przesadzania zamiokulkasa, co przyspieszy jego ukorzenianie.

Przygotowanie domowej odżywki dla zamiokulkasa jest proste. Wystarczy zmielić pestki słonecznika (razem z łupinami) w blenderze, aby uzyskać drobny proszek. Następnie posypać go wokół pędów w doniczce i podlać roślinę. Taki nawóz stosuj raz w miesiącu, a zobaczysz, że zamiokulkas szybko wyda nowe liście.


To też może cię zainteresować: O "Wiadomościach" TVP znów zrobiło się głośno. Czegoś takiego do tej pory nie widzieliśmy. Internauci bezlitośnie drwią z wpadki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Związek Antoniny Turnau i Marka Kondrata od początku budził emocje. To nie jedyna taka relacja w rodzinie Turnau

O tym się mówi:Plotki o nieślubnym dziecku królowej Elżbiety II nie cichną od lat. Oliwy do ognia dolały słowa księcia Filipa