Jak przypomina portal "Pomponik", o TVP mówi się dużo i często, choć zwykle w niezbyt korzystny sposób. Furorę w sieci robią paski "Wiadomośći" i wypisywane na nich hasła. Teraz internauci nie zostawiają na publicznym nadawcy suchej nitki. Wszystko przez wpadkę, do jakiej doszło po tym, jak Danuta Holecka zapowiedziała relację na żywo. Nikt nie spodziewał się czegoś takiego.

Potężna wpadka w TVP

W minioną środę widzowie "Wiadomości" TVP mieli okazję zobaczyć spektakularną wpadkę publicznego nadawcy. Danuta Holecka zapowiedziała łączenie z Rafałem Stańczykiem, który miał opowiedzieć o planowanym przez nasz kraj zakupie 96 śmigłowców Apache z ulic Waszyngtonu.

Widzowie co prawda zobaczyli ulicę pełną ludzi i widoczny w tle Capitol, nie wiele miało to wspólnego z rzeczywistością. Spostrzegawczy widzowie z pewnością szybko wyłapali, że dziennikarz TVP stoi na tzw. green screenie, a nie na ulicach amerykańskiej stolicy.

Rafał Stańczyk w "Wiadomościach"/Twitter @FlasH_vikop
Rafał Stańczyk w "Wiadomościach"/Twitter @FlasH_vikop
Rafał Stańczyk w Wiadomościach/Twitter @FlasH_vikop

Dowodem na to, że stacja zdecydowała się na skorzystanie z zielonego tła, były zazielenienia widoczne wokół dłoni prezentera, a także jego włosy ewidentnie oświetlone światłem reflektora. W oczy rzucał się również kontrast między kolorystyką tła i postaci.

Internauci nie zostawili na TVP suchej nitki

TVP nie odniosło się do zarzutów, nabierając wody w usta. Internauci nie zamierzają jednak odpuszczać i bezlitośnie kpią z publicznego nadawcy. W sieci można natknąć się na wiele prześmiewczych komentarzy dotyczących wpadki w "Wiadomościach".

"Pan korespondent "Wiadomości" na żywo z Waszyngtonu z placu Green Screen" - napisał jeden z użytkowników Twittera.

"Ulica Green Screen w Waszyngtonie" - komentował na Instagramie Michał Marszał z "Tygodnika NIE".

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować:Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Ewy Bem. Artystka odwołuje kolejne koncerty. Fani nie kryją obaw. Głos w sprawie zabrał menadżer gwiazdy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wraca sprawa Michała Adamczyka. Miał postawione poważne zarzuty. Jest mocna reakcja TVP

O tym się mówi: Seniorzy w wieku 65 lat mogą korzystać z darmowych leków. Nie wszystkie medykamenty są jednak bezpłatne. Jakie specyfiki znajdują się na liście