Zaczyna się okres, na który miłośnicy pomidorów czekają od jesieni. Nadchodzi czas pysznych, soczystych, pachnących słońcem, pełnych składników odżywczych pomidorów z gruntu, które cieszą oko na rynkach, w warzywniakach i na straganach. Szczególnie lubiane są oczywiście malinówki.

Wielu z nas posiadających ogrody lub działki wykorzystuje teren do samodzielnych upraw. Warto jednak pamiętać o charakterystyce tych roślin – pomidory, które należą do rodziny psiankowatych kochają wodę i wymagają dostarczenia dużej ilości składników mineralnych. Potrafią być jednak kapryśne, a ich niewłaściwa pielęgnacja potrafi zniechęcić każdego ogrodnika amatora – jej skutkiem będą mizerne plony.

Jak właściwie uprawiać pomidory? To sztuka godna prawdziwego mistrza! Te smakowite owoce potrafią dać nieźle w „kość”. Wielu z nas popełnia istotny błąd w pielęgnacji krzaczków

Właściwie uprawiane pomidory potrafią obrodzić tak dobrze, że konieczne okaże się ich przetwarzanie i wekowanie na jesień i zimę. O takich zbiorach marzy niemal każdy ogrodnik. Krzewy pomidorowe potrzebują dostępu do słońca, ale nie znoszą bezpośredniego nasłonecznienia. Odpowiednia temperatura do ich uprawy to 16-20 stopni Celsjusza.

Jednak największe trudności potrafi sprawić najbardziej prozaiczna czynność pielęgnacyjna, czyli podlewanie. Nawadnianie pomidorów powinno odbywać się dość rzadko – raz w tygodniu, ale należy je praktycznie zlać wodą bardzo obficie. Podczas suszy podlewamy pomidory częściej.

Gleba powinna zostać dobrze nawilżona, do głębokości korzeni, co pozwoli korzeniom na pobranie potrzebnej dawki wody. Wilgotność podłoża możemy sprawdzić przy pomocy kołka do sadzenia. Mokra wierzchnia warstwa może dostarczać mylnej informacji - głębsze warstwy często pozostają suche – wyjaśniają eksperci serwisu Fajny Ogród na portalu Onet.

Podlewanie powinno odbywać się wcześnie rano, gdy nie ma jeszcze mocnego słońca. Podstawą jest unikanie zimnej wody z wodociągów – używamy deszczówki lub wody kranowej, ale odstanej, by miała szansę się ogrzać. Pomidory kiepsko reagują na przelanie, więc trzeba je wyczuć. Zwrócić uwagę trzeba również na właściwe podlewanie kwitnących krzewów pomidorowych.

Jak informował portal "Życie News": MARIAN LICHTMAN W OSTRYCH SŁOWACH O MIEJSCU SPOCZYNKU KRZYSZTOFA KRAWCZYKA. PRZYJACIEL MUZYKA NIE ZOSTAWIA SUCHEJ NITKI NA POMYSŁODAWCACH. CO MÓWI

Przypomnij sobie: MĘŻCZYZNA ROBIŁ PORZĄDKI NA STRYCHU I CHCIAŁ POZBYĆ SIĘ STAREJ KANAPY. GDY WZIĄŁ SIĘ DO ROZMONTOWANIA MEBLA USŁYSZAŁ DŹWIĘK. ZAREAGOWAŁ NATYCHMIAST

Portal "Życie News" pisał również: RUSZYŁA NOWA EDYCJA PROGRAMU, KTÓRY MA OBNIŻYĆ RACHUNKI ZA ENERGIĘ W POLSKICH GOSPODARSTWACH DOMOWYCH. WIADOMO, JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK W RAMACH „MÓJ PRĄD”

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PORAŻAJĄCA NIESPODZIANKA CZEKAŁA NA PEWNEGO GRZYBIARZA. MĘŻCZYZNA NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TEGO, CO SPOTKA GO NA GRZYBOBRANIU. OD RAZU SIĘGNĄŁ PO TELEFON