Sadzenie ogórków następuje zwykle na przełomie kwietnia i maja, kiedy temperatura gleby nagrzewa się do co najmniej 12 stopni. Gdy twoje pędy wykiełkują, będziesz chciał, aby były mocne i wytrzymałe.

Jak prawidłowo karmić ogórki

Wiosną wysiewaj ogórki do doniczek lub małych tacek na parapecie, lub w szklarni, do sadzenia, gdy minie zagrożenie mrozem.

Pamiętaj, że niektóre odmiany lepiej nadają się do uprawy w szklarni, więc jeśli zastanawiasz się, jak uprawiać ogórki na zewnątrz, sprawdź opis opakowania nasion, aby sprawdzić, czy jest to odpowiednie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @wedruj.z.nami

O tym, jak karmić ogórki w celu ich gwałtownego wzrostu, powiedzieli na kanale „Porady biologa” na YouTube. Skórki od banana to świetny i łatwy sposób na nawożenie ogórków.

Jak przygotować nawóz:

Najpierw posiekaj skórkę banana nożyczkami, następnie zalej dwoma litrami ciepłej wody i pozwól zaparzyć się przez 24 godziny. Otrzymany roztwór przecedzić przez sito.

Następnie musisz rozcieńczyć szklankę roztworu trzema litrami wody. Rośliny należy podlewać pod korzeniem.

Co warto wiedzieć o ogórkach

Ogórki to rośliny światłolubne, ale mogą też rosnąć w cieniu. Niestety cień sprawi, że zbiory będą znacznie mniejsze. I jest bardziej prawdopodobne, że zostaną dotknięte chorobami z wyprzedzeniem.

Jeśli nie można sadzić ogórków w nasłonecznionym miejscu, wybierz odmiany przeznaczone do szklarni - są bardziej odporne na działanie cienia.

O tym się mówi: Kapłan nie krył oburzenia pomysłem nastolatka. Powiedział stanowcze nie. O co poszło

Zerknij też tutaj: Masz w szufladzie stary telefon. Może być teraz warty krocie. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie fortunę