Jak informuje portal "O2", do niecodziennej sytuacji doszło w jednej z polskich parafii. Kandydat do bierzmowania poinformował księdza o imieniu, jakie wybrał do przyjęcia w trakcie sakramentu. Kapłanowi wybór chłopaka się nie spodobał. Poznajcie szczegóły!

Sakrament bierzmowania

W tradycji chrześcijańskiej bierzmowanie uznawane jest za drugi sakrament inicjacji chrześcijańskiej, który jest przyjmowany tylko raz w życiu. W kościele rzymskokatolickim przyjmowany jest on przez młodzież między 14 a 18 rokiem życia. Jednym z elementów sakramentu, jest przyjęcie przez osobę bierzmowaną imienia.

Kapłani wskazują, że kandydaci powinni wybrać imię noszone przez osobę świętą lub błogosławioną. Jak się okazuje, część młodych ludzi wolałoby, żeby nie ograniczano ich wyboru. Do portalu "e-Dziecko" zgłosił się kandydat do bierzmowania, którego propozycja imienia nie spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony kapłana.

Bierzmowanie/YouTube @Jerzy Skuza
Bierzmowanie/YouTube @Jerzy Skuza
Bierzmowanie/YouTube @Jerzy Skuza

Kapłan powiedział stanowcze nie

Jak relacjonował nastolatek, jest on ogromnym fanem sportu i "nie wyobrażał sobie, aby szukać imion, które nie są w jego typie". Kiedy zdradził księdzu, że chciałby wybrać imię sportowca grającego w NBA, ten nie krył oburzenia decyzją nastolatka.

"Ksiądz wybuchł i oświadczył, że nie zgadza się na imię. Zaczął czytać regulamin i mówić swoje mądrości" - relacjonował nastolatek, który jak sam przyznał, "olał" to, co mówił duchowny, choć jednocześnie przyznał, że ma świadomość, że nie będzie mógł przyjąć w trakcie sakramentu wybranego przez siebie imienia.

Bierzmowanie/YouTube @Jerzy Skuza
Bierzmowanie/YouTube @Jerzy Skuza
Bierzmowanie/YouTube @Jerzy Skuza

A wy, co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Wierni jednej z parafii nie kryją oburzenia zachowaniem proboszcza. "Ciągle tylko woła o pieniądze". Lista zarzutów pod adresem kapłana jest długa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Masz w szufladzie stary telefon. Może być teraz warty krocie. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie fortunę

O tym się mówi: Lekarz odmówił pacjentowi wykonania operacji. Powód decyzji medyka może być dla wielu osób sporym zaskoczeniem