Jak informuje portal "Wirtualna Polska", niektóre ze starszych modeli telefonów warte są dzisiaj krocie. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie imponujące kwoty, sięgające nawet 40 tysięcy euro (blisko 200 tysięcy zł). Warto przeszukać szuflady i sprawdzić, czy nie znajdziemy tam wartego fortunę modelu.

Kolekcjonerzy szukają konkretnych modeli

Kolekcjonerzy zbierają różne rzeczy. Od antyków, przez monety, aż do telefonów komórkowych. Wielu entuzjastów szuka starych modeli na tzw. pchlich targach oraz na internetowych serwisach aukcyjnych. Za najbardziej porządane modele są w stanie zapłacić krocie.

Dziennikarze belgijskiego "Le Soir" wskazali najbardziej pożądane modele starych telefonów. Przykładowo za Motorolę Aura R1 z obrotową klawiaturą kolekcjonerzy są w stanie zapłacić nawet 1000 euro.

Motorola Aura R1/YouTube @IGERSWIS
Motorola Aura R1/YouTube @IGERSWIS
Motorola Aura R1/YouTube @IGERSWIS

Za ten model kolekcjonerzy są w stanie zapłacić krocie

Prawdziwą perełką jest iPhone 1, który pojawił się w sprzedaży w 2007 roku. Belgijska gazeta wskazuje, że cena tego modelu osiąga na aukcjach cenę sięgającą 40 000 euro.

Co ciekawe, telefony nie muszą wcale działać, żeby osiągnąć wysokie ceny, choć oczywiście, jeśli są "na chodzie", ich atrakcyjność wzrasta. Największe sumy dostaniemy za modele w oryginalnych opakowaniach, które nigdy nie były używane.

Pierwszy telefon komórkowy na świecie, Motorola DynaTAC 8000x, która do sprzedaży trafiła w 1982 roku w czasie debiutu kosztowała aż 4000 dolarów. Teraz dostaniemy za nią nawet 3000 euro.

Motorola DynaTAC 8000x/YouTube @80sCompaqPC
Motorola DynaTAC 8000x/YouTube @80sCompaqPC
Motorola DynaTAC 8000x/YouTube @80sCompaqPC

A wy, macie w swoich szufladach jakieś stare modele telefonów komórkowych?

To też może cię zainteresować: Na jaw wyszły kulisy rozstania Moniki Richardson i Konrada Wojterkowskiego. Nie doszło do tego z dnia na dzień

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maria Winiarska i Wiktor Zborowski toczyli ten spór od lat. Wyszło na jaw, które z nich miało rację. Wszystko przy okazji 47 rocznicy ślubu

O tym się mówi: Lekarz zajmujący się 8-letnim Kamilem z Częstochowy nie kryje emocji. Jego relacja porusza