Uczennica liceum w ubiegłym roku brała udział w konkursie Miss Araucária w kategorii nastolatek (dziewczęta w wieku od 15 do 17 lat) i zajęła drugie miejsce, zanim spotkała swojego męża na „imprezie towarzyskiej”

Burmistrz gminy w południowej Brazylii, 65-letni Hissam Hussein Dehaini, wywołał olbrzymie kontrowersje po tym, jak legalnie poślubił 16-letnią dziewczynę Kauane Rode Camargo, a zaraz potem mianował jej matkę ministrem kultury i turystyki kilka dni po ślubie.

Burmistrz poślubił młodszą o 49 lat dziewczynę, dzień po osiągnięciu przez nią wieku 16 lat, który w Brazylii pozwala na zawarcie małżeństwa

Prokuratura w brazylijskim stanie Paraná prowadzi śledztwo w sprawie powołania matki panny młodej na stanowisko ministra kultury i turystyki regionu Araucaria zaledwie dzień po ślubie burmistrza.

Według brytyjskich mediów licealistka w zeszłym roku brała udział w konkursie Miss Araucária i zajęła drugie miejsce. Samo to spowodowało wielkie poruszenie w południowoamerykańskim kraju, ale powołanie jej matki na ministra doprowadziło do poważnych oskarżeń przeciwko burmistrzowi o nepotyzm i korupcję.

Wedle brazylijskiego prawa, osoby niepełnoletnie powyżej 16 roku życia mogą legalnie zawrzeć związek małżeński dopiero za zgodą rodziców, dlatego powołanie matki panny młodej na dobrze płatne stanowisko w administracji miejskiej jest przez wielu uważane za swego rodzaju łapówkę.

Jego teściowa, Marilyn, była urzędniczką w miejskim wydziale edukacji, ale miała znacznie niższą pensję i mniejsze wpływy.

Wiadomość o nominacji dzień po kontrowersyjnym ślubie wywołała ogromny skandal w Araucaria.

Odpowiadając na zarzuty, urząd burmistrza wydał oświadczenie, które wywołało więcej kontrowersji, twierdząc, że powołanie było aktem dyskrecji, a jego teściowa spełniła wymagania urzędu.

Zerknij: 1 maja wchodzą w życie ważne zmiany w aptekach. Nie wszyscy pacjenci będą z nich zadowoleni

O tym się mówi: Policjant, który wywalczył o wolność Tomasza Komendy, zdradził, jak wyglądało ich pierwsze spotkanie. "To był człowiek bardzo zniszczony psychicznie"