Ukraiński Komitet Wykonawczy Rady Miejskiej Czernihowa podjął decyzję o bezzwłocznym odebraniu dziecka najstarszej matce Ukrainy, 78-letniej Walentinie Pidwerbnej, ze względu na niedostateczne warunki opieki i życia oraz zagrożenie życia dziecka.

Jak poinformowano oficjalnie, sprawa została pilnie rozpatrzona przez Komitet Wykonawczy Rady Miejskiej Czernihowa.

Jak zauważyła rzeczniczka prasowa rady miasta Julia Cyganok, komitet wykonawczy jednomyślnie poparł kwestię pilnego odebrania małoletniego dziecka matce.

„Departament ds. Dzieci przygotowuje odpowiedni pozew w sądzie”

Według niej, jeśli sąd utrzyma w mocy decyzję komitetu wykonawczego rady miasta, dziecko zostanie umieszczone w rodzinie zastępczej lub zostanie wybrana inna postać wychowania. Jeśli sąd nie podtrzyma decyzji komitetu wykonawczego, dziecko będzie musiało wrócić do matki.

Dziś 12-letnia córka najstarszej matki Ukrainy, 78-letniej Walentyny Pidwerbnej, opublikowała post na jednym z portali społecznościowych, w którym opowiedziała o psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad nią przez matkę.

Dziewczyna opublikowała nagranie, w którym rozmawia z kobietą, której głos jest podobny do głosu Podverbny, o potrzebie operacji pozbycia się zeza, a ona odmawia.

Do miejsca zamieszkania matki i dziecka udali się pracownicy miejskiego wydziału ds. dzieci, profilaktyki nieletnich Komendy Głównej Policji, ośrodka pomocy społecznej oraz specjalista „Polikliniki Rodzinnej”.

W trakcie rozmowy małoletnia potwierdziła informacje, które podała w publikacji i poprosiła o odseparowanie od matki. Komisja sporządziła akt oceny stopnia bezpieczeństwa dziecka i stwierdziła, że ​​jest ono niewystarczające.


źródło: YouTube/Magic time

Co sądzicie o tej dziwnej sytuacji?

Zerknij: Z życia wzięte. Zauważyłam u siebie niemiłe zmiany. Oznaczały, że przestałam o siebie dbać

O tym się mówi: Siostry boromeuszki usłyszały alarm. W Oknie Życia zostawiono dziecko. To znaleziono przy chłopcu