Na to, jak kobieta robi wrażenie, znacznie większy wpływ ma jej garderoba, styl życia, zaniedbanie pielęgnacji twarzy i ciała.

Bałagan na głowie

Im mniej czasu poświęcasz na pielęgnację włosów, tym starzej wyglądasz. Jeśli fryzura się przerzedziła, poszarzała, końce włosów są suche i rozdwojone, a stylizacja została zastąpiona niedbałym kokiem, wizualnie kobieta będzie wyglądać na znacznie starszą. Błędy w stylizacji, mogą zepsuć wrażenie całości obrazu, nawet jeśli inne szczegóły zostaną dobrane ze smakiem.

Korzystniejszą opcją jest naturalność z odrobiną zaniedbania. Podczas farbowania lepiej pozostać w naturalnych odcieniach zbliżonych do rodzimego koloru włosów.

Uważaj na swój chód

Przygarbiona postawa od razu przywołuje na myśl starość i dodaje dekad. Brak odpowiedniej postawy psuje wrażenie całości obrazu, bez względu na to, który z projektantów pracował nad ubraniami i z jakiego materiału są wykonane.

Proste plecy i piękna postawa podkreślają atuty i pozwalają ukryć mankamenty, optycznie wysmuklają i proporcjonalnie uwidaczniają sylwetkę. Musisz monitorować swoją postawę i ruchy. Aby pozostać w dobrej formie jeszcze bliżej emerytury, wystarczy prosty trening z zestawem ćwiczeń na plecy.

Nieporządne lub stare ubrania

Nawet młoda dziewczyna wygląda starzej w rozciągniętych ubraniach pokrytych kłaczkami. Dla starszych pań takie elementy garderoby są niebezpieczne, ponieważ natychmiast zamieniają je w „ciotki” bez określonego wieku.

Nie ma potrzeby trzymania rzeczy, które wyszły z mody dekadę temu, wyglądają staromodnie i nieelegancko. To nie początek pewnego wieku zmienia kobietę w seniorkę, ale brak czułości do samej siebie. Nie zapominajmy o tym, że wciąż jesteśmy kobietami!

Co sądzicie o tych przykładach? Znacie kogoś, kto zapomniał o dbaniu o siebie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Ja z rodziną przejdę do ciebie, a ty z córką do mnie". Sąsiadka postanowiła za nas

O tym się mówi: Nowe informacje w sprawie zdarzeń w Chodzieży. Sąsiedzi opowiedzieli, jak zapamiętali sprawcę