Problemy z sercem, demencja, złamana szyjka kości udowej - ogólnie cały wachlarz dolegliwości. Jeśli wcześniej była jeszcze wesoła, to po śmierci córki całkowicie opadła z sił. Chcę od razu powiedzieć, że relacja między nami nigdy nie była bliska.

Szanowałam matkę mojego męża, ale nie kochałam

Kiedy doznała złamania, lekarze od razu powiedzieli, że nie będzie chodzić. Przeszła długą rehabilitację, ale specjalnego efektu nie było. Została wypisana ze szpitala i zalecono kontrolę domową. Oczywiście nie ucieszyła mnie ta wiadomość, bo wiedziałam, że wszystko spadnie na moje barki. Teraz mieszka z nami, daliśmy jej pokój dziecięcy.

Pracuję w dużej firmie, kocham swoją pracę. Ponieważ seniorka nie może zostać sama, zatrudniliśmy pielęgniarkę, ale nie dała rady. Charakter teściowej nie jest przyjemny, więc żadna z pielęgniarek nie potrafiła znieść jej towarzystwa.

Zaproponowałam mężowi, żeby poszukał jakiegoś pensjonatu. Dobrze opiekują się osobami starszymi, a lekarze regularnie ich badają. Ale on jest temu przeciwny. Uważa, że ​​w takich placówkach zastrasza się osoby starsze, bo nikt nie kontroluje pracy personelu obsługi. Bez względu na to, ile argumentów przedstawiam, wydaje się, że mnie nie słyszy.

Zdecydował, że najlepiej będzie, jeśli rzucę pracę i zaopiekuję się jego mamą. Jego najpodlejszym argumentem było to, że nie będzie szkoda mojej wypłaty, która jest porównywalna do zarobków pielęgniarki. Nie planowałam przerywać swojej kariery, szczególnie na początkowym jej etapie!

Długo starałam się o posadę na aktualnym stanowisku i nie zamierzam z niej rezygnować. Mój mąż zarabia całkiem dobrze, więc wymyślił sobie, że jego pensja i renta jego matki wystarczą nam na przeżycie. Nie chcę dać się zamknąć w czterech ścianach z osobą, która mi kiedyś powiedziała, że zostanę żoną jej syna po jej trupie...

Co o tym sądzicie?

Zerknij: Wzrosła wysokość jednego z dodatków wypłacanych przez ZUS. Do wzięcia jest ponad 550 złotych. Komu przysługują pieniądze

O tym się mówi: Dantejskie sceny na jednym z polskich cmentarzy. Rodzina odwiedziła grób bliskiego. To, co zastali na miejscu oburza