Mieszkanie trzypokojowe, każdy pokój jest oddzielny, niepołączony. Przestronny korytarz, osobna toaleta i łazienka, tylko kuchnia jest mała, ale ma bardzo duży balkon. Każda z nas mieszka we własnym pokoju. To znaczy, jesteśmy bardzo zadowolone! I w najbliższym czasie nigdzie się nie wybieramy.

Zaskoczyła mnie propozycja mojej sąsiadki

Sąsiadka z wejścia obok podeszła do mnie na ulicy i zwróciła się do mnie rzeczowo. Tak, jakbyśmy już wszystko postanowiły. Po prostu postawiła mnie przed faktem dokonanym.

- Wiesz, tak właśnie myślałam. Mieszkasz z córką? W takim razie, ty przeniesiesz się z nią do mojego mieszkania dwupokojowego, a ja z rodziną przejdę do twojego. Wystarczą ci dwa pokoje.

Bardzo uważnie słuchałam słów mojej sąsiadki. Bardzo, bardzo ostrożnie! Zatrzymałam ją, kiedy zaczęła mówić o "zgódźmy się". Zainteresowało mnie nawet to, że dla mnie i mojej córki wszystko było już postanowione i mogłam przenieść się tylko do ich małego mieszkania.

– Mówisz to wszystko poważnie? To raczej żart. Ale tak poważnie, co sprawia, że ​​myślisz, że chcemy przenieść się do mniejszego mieszkania? Dlaczego tak zdecydowałaś? Myślisz, że jestem gotowa opuścić moje przestronne mieszkanie i przenieść się do twojego, które bardziej przypomina blaszaną puszkę?

- Jeśli kiedykolwiek będę chciała wymienić swoje trzypokojowe mieszkanie, to na pewno nie na takie mieszkanie jak twoje. A co to znaczy „wystarczy dla was dwóch”? Naprawdę podniosłaś mnie na duchu. Powiedz swoim, że nie zamierzam wymieniać i twoja przeprowadzka się nie odbędzie.

Sąsiadka zaczęła mruczeć pod nosem coś w stylu: „Chcieliśmy po prostu jak najlepiej, żeby wszyscy czuli się komfortowo. My jesteśmy w waszych, a wy w naszych. Jak sobie życzysz! Nie rozumiesz swoich korzyści! Jeśli sto tysięcy jest dla ciebie zbyteczne, żyj dalej w swoim mieszkaniu.

Nadal mieszkamy w naszym mieszkaniu, a sąsiadka i jej rodzina już mnie nie witają. Prawdopodobnie moja odmowa bardzo ich uraziła.

Zerknij: Księżna Kate nie była w stanie powstrzymać emocji. Zdobyła się też na szczere wyznanie dotyczące swoich dzieci

O tym się mówi: Kobieta skorzystała z zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Jej usta omal nie eksplodowały