Specjalne środki i narzędzia dobrze radzą sobie z tym problemem, ale bardzo często są dość drogie. W tym trudnym zadaniu pomoże zwykła sól, którą każdy zapewne ma w domu. Sól pomoże usunąć nieprzyjemny zapach, tłuszcz i osady w rurach, które zostały zatkane przez zalegające pozostałości.

Zatory występują z powodu zatkania rur włosami, resztkami kawy, tłuszczem, odpadami i papierem. Wszystkie te materie gromadzą się na ściankach rur, a światło staje się bardzo wąskie, niezdolne do przepuszczania wody.

Świetna i niedroga metoda

Sól jest często używana w kuchni, jest również środkiem dezynfekującym, może wchłaniać wilgoć, usuwać nieprzyjemne zapachy i tłuszcz. Sól jest bardzo dobra także w czyszczeniu kanalizacji.

Ten wielowymiarowy surowiec może nawet pomóc w czyszczeniu muszli klozetowej. Wsyp do niej kilka szklanek soli i zalej trzema litrami ciepłej wody. Po piętnastu minutach musisz dobrze spłukać toaletę wodą. Pamiętaj jednak, aby do zalewania soli nie używać bardzo gorącej wody, gdyż muszla klozetowa może pęknąć.

Aby poprawić wydajność domowej mieszanki czyszczącej, wymieszaj sól z sodą w równych proporcjach.

Warto pamiętać, że korzystanie z gorącej wody może doprowadzić do nieprawidłowego działania nakładki sedesowej, czyli jej zepsucia.

Wypróbuj tę wskazówkę, a będziesz zaskoczona wynikami! Jest to ekonomiczny i łatwy sposób na czyszczenie łazienki, bez wdychania szkodliwych oparów i bez obaw, że dopadnie nas uczulenie skórne. Wartą uwagi informacją, a raczej ciekawostką jest to, że dodanie sody oczyszczonej do kąpieli sprawi, że zmiękczona nią woda łagodniej umyje nasze ciało, oczyści skórę, a przede wszystkim soda zapobiega pozostawaniu tej nieładnej, tłustej kreski wzdłuż ścianki wanny!

Jakie macie swoje metody na zastąpienie "sklepowych" środków czystości?

O tym się mówi: Takiego Andrzeja Dudę niewielu z nas pamięta. Fotografia prezydenta robi w sieci prawdziwą furorę

Zerknij: Joanna Opozda zdecydowała się na zaskakujący krok w sprawie rozwodu z Antkiem Królikowskim. "Chciałaby wszystko jak najszybciej zakończyć"