Ale z wiekiem w życiu pojawia się coraz więcej zmartwień i problemów, a niektórzy przedstawiciele słabszej płci przestają o siebie dbać. Ale wiele kobiet nadal dba o siebie przez całe życie, ponieważ wyrobiły sobie taki nawyk - jak wziąć odmładzający prysznic, jak umyć zęby, aby były bielsze itp

Nawyki rodzinne są bardzo ważne. Jeśli matka zawsze była zadbana, atrakcyjna, najprawdopodobniej zostanie to przekazane córce, a ona również zadba o siebie. Lecz nie zawsze tak jest! Czasami córka jest obojętna, dla niej to nie jest priorytet. Lub odwrotnie: matka jest prostą kobietą, która nie ma nawyku dbania o wygląd, a córka wszystkiego nauczyła się sama i jest wzorem pielęgnacji i atrakcyjności.

Czy chodzi tylko o zmartwienia, problemy?

Niechęć do dbania o siebie to lenistwo, apatia, niska samoocena, zwątpienie w siebie. Podświadome przekonanie: „Nie zasługuję na to”. To są wewnętrzne problemy psychologiczne. Niech zajmą się nimi psychologowie.

Są to kobiety mieszkające w miastach (zwłaszcza megamiastach) – te, które pracują w urzędach, placówkach oświatowych, przychodniach, dużych sklepach odzieżowych, salonach kosmetycznych. Nieustannie wchodzą w interakcję z klientami, więc zadbany wygląd to dla nich wizytówka.

Najczęściej są to kobiety mieszkające na wsi, w małych miejscowościach. Komunikują się w wąskim kręgu, rzadko spotykają nieznajomych, zajmują się ogrodem, sprzątaniem, wychowaniem dzieci. Nie mają motywacji do poświęcania czasu na dbanie o siebie: robienie włosów, makijaż, manicure, pedicure itp.

Czy strzyżenie jest drogie? Nic takiego! Potwierdzi to każda kobieta, dla której dbanie o siebie to codzienność. Najprostsze kremy są niedrogie, poza tym są bardzo wysokiej jakości. Maseczki można wykonać niezależnie od tego, co znajduje się w lodówce. Możesz także samodzielnie farbować włosy, robić makijaż, manicure, pedicure. W sprzedaży są kremy do depilacji. Pozostaje tylko znaleźć dobrego fryzjera i się go trzymać.

Dbanie o atmosferę w rodzinie

Szacunek kobiety do samej siebie, jak bardzo siebie ceni, wpływa na atmosferę w rodzinie. Jest to również ważne dla dzieci. Kiedy od dzieciństwa widzą piękną, zadbaną mamę, są z niej dumni, jest dla nich wzorem do naśladowania.

Szacunek do samej siebie nie oznacza narcyzmu i egoizmu! Poczucie własnej wartości to klucz do umiejętnego dbania także o innych.

Co o tym sądzicie?

Zerknij: Karolina Pisarek nie przebiera w słowach. Nie zostawiła na Michale Wiśniewskim suchej nitki. "Chciał wyjść na bohatera w świecie mediów"

O tym się mówi: Nowe fakty w sprawie rodziny 8-letniego Kamila z Częstochowy. Jego matka miała oszukiwać urzędników. W jakie sprawie