Tak naprawdę, to każda teściowa ma przed sobą nie lada wyzwanie, gdy w grę wchodzi dobro obojga młodych małżonków, któremu zagraża ta druga teściowa...

Doświadczyła tego Renia, której syn ożenił się z cudowną i słodką dziewczyną. Wybranka Karola od razu przypadła do gustu swojej teściowej, dzięki swojej zaradności, uprzejmości, szacunkowi do jej syna i szczerej miłości do niego.

Ponadto Ala szczerze cieszy się na każde spotkanie z teściową, w przeciwieństwie do swojego męża, który nie ma się z czego cieszyć, gdy widzi swoją. Dlaczego?

Niczym pasożyt...

Matka Ali zagnieździła się w ich mieszkaniu i ani myśli wyjść. Stwierdziła, że musi pilnować wszystkiego, aby jej matczyne nauki, jakie przekazała córce, nie poszły na marne. Siedziała więc od rana w kuchni jak cerber, paląc papierosa i sącząc kawę, sączyła również jad w stronę swojego zięcia. Wszystko było do skrytykowania, skomentowania i poddania w wątpliwość.

Zbyt głośno postawiony w zlewie kubek, nieumyty kubek, źle umyty kubek, niedostatecznie dobrze wytarte naczynia, zbyt mocna kawa i wiele, wiele innych uwag, jakie każdego dnia Karol musiał znosić. Renia pewnego dnia postanowiła położyć temu kres, gdyż w takich warunkach i atmosferze, nigdy nie doczekałaby się wnuków!

Gdy tylko wstała z łóżka, ubrała się i poszła do mieszkania młodych. Drzwi otworzyła jej matka Ali - z kubkiem kawy i w kłębach dymu. - Co ty tu robisz o tej porze - oburzyła się swatka Reni - nachodzisz ludzi o tej porze? - kontynuowała. - Zbieraj się - powiedziała sucho Renia - pakuj się i wychodzimy - dodała. Rozpętała się awantura, gdyż swatka nie miała zamiaru wracać do siebie. Na szczęście Alę oprzytomniła ta sytuacja i nakazała matce natychmiastową wyprowadzkę.

Tak oto teściowa uratowała małżeństwo swojej synowej, choć w wielu przypadkach teściowym chodzi o coś zupełnie odwrotnego...

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Z życia wzięte. Mieliśmy iść na firmową imprezę. Trafiliśmy na domówkę. Koszt, ponad 50 zł

Zerknij też tutaj: Zaskakujące informacje o Zbigniewie Zamachowskim i Gabrieli Muskały. Czy kolejny związek aktora należy już do przeszłości