Jak podaje portal "Goniec", 16-letni Sammy Berko z Teksasu niespodziewanie zasłabł w trakcie wspinaczki na ściankę. Jego serce się zatrzymało. Przystąpiono do akcji reanimacyjnej, która jednak nie przyniosła efektu. Rodzina chłopaka została poinformowana o najgorszym. To, co stało się później, było prawdziwym cudem.

Serce Sammy'ego nagle stanęło

Jennifer, mama 16-letniego chłopca wspomina, że tamtego dnia jej syn wybrał się na ściankę wspinaczkową. Kiedy dotarł na szczyt i zadzwonił znajdującym się tam dzwonkiem, nagle jego ciało zupełnie zwiotczało i stało się bezwładne. Kobieta wspomina, że świadkowie zdarzenia nie byli pewni, czy chłopak się wygłupia, czy może zasłabł.

Kiedy nie reagował na nawoływania, postanowili delikatnie opuścić go na dół. Niestety u nastolatka doszło do zatrzymania akcji serca. Prowadzona resuscytacja nie przyniosła efektu. Ratownicy medyczni, a potem lekarze walczyli przez dwie godziny o to, żeby serce znów podjęło pracę. Bezskutecznie.

"Spojrzeli na nas i powiedzieli:„ Bardzo mi przykro, ale on odszedł" - relacjonowała tamten trudny moment matka Sammy'ego.

Sammy Berko z rodzicami/YouTube @TrendingMailBox
Sammy Berko z rodzicami/YouTube @TrendingMailBox
Sammy Berko z rodzicami/YouTube @TrendingMailBox

Wtedy zdarzył się cud

Rodzice podeszli do ciała swojego syna. Kobieta wspomina, że zaczęła do niego mówić. Jennifer szeptała, jak bardzo go kocha. Przepraszała go za to, że nie jest w stanie go uratować. Zaczęła się modlić i wtedy stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. "O mój Boże, on się rusza" - wykrzyknął ojciec nastolatka.

Zaalarmowani przez rodziców lekarze wrócili na salę. Serce chłopaka znów biło. Lekarze obawiali się, że zbyt długi czas bez tlenu dopływającego do mózgu, pozostawi nieodwracalne zmiany. Spodziewano się, że chłopak będzie w stanie wegetatywnym. I tu zdarzył się kolejny cud. U nastolatka doszło do czasowej utraty pamięci. Musiał też nauczyć się od nowa chodzić.

"Nic nie pamiętam z dnia, w którym to się stało. Ostatnią rzeczą, jaką pamiętam, jest noc przed wspinaczką. Potem się obudziłem na OIOM-ie. Potem pamiętam, jak mój tata powiedział mi co stało" - wskazywał Sammy, wspominając tamte wydarzenia.

Sammy Berko w szpitalu/YouTube @TrendingMailBox
Sammy Berko w szpitalu/YouTube @TrendingMailBox
Sammy Berko w szpitalu/YouTube @TrendingMailBox

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Beata Kozidrak podzieliła się wyjątkową nowiną. Fani pospieszyli z gratulacjami i życzeniami

Zobacz, o czym jescze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowe fakty w sprawie rodziny 8-letniego Kamila z Częstochowy. Jego matka miała oszukiwać urzędników. W jakie sprawie

O tym się mówi:Kolejne niepokojące doniesienia na temat małżeństwa księcia Williama i księżnej Kate. Padły mocne zarzuty pod adresem następcy tronu