Pieniądze obnażają istotę osoby. Nie ma znaczenia, ile ich masz, najważniejsze jest to, że masz ich więcej niż inni i możesz pokazać swoją wyższość. Wcześniej nie można nawet podejrzewać, kim naprawdę jest dana osoba.

Przyjaciółka poniżyła mnie przy innych

Lena i ja przyjaźnimy się od dziecka. Dorastałyśmy na tym samym podwórku, w sąsiedztwie. Przeszłyśmy razem przez przedszkole i szkołę. Moja mama, wcale nie była zadowolona, ​​że ​​się przyjaźnimy. Nie lubiła rodziców Leny. Jej wychowaniem zajmowała się wyłącznie matka, która miała obsesję na punkcie organizowania swojego życia osobistego.

Nie wdawałam się wówczas w problemy dorosłych. Ponadto matka uważała, że ​​​​dziewczynka ma pusto w głowie, że do niczego w życiu nie dąży. Lepiej komunikować się z tymi, którzy mają cel i starają się go osiągnąć.

Mimo to Lenę uważałam za najlepszą przyjaciółkę. Chociaż widziałam, że miała trudności w nauce. Niektóre rzeczy rozumiała, niektórych nie, ale dbała o swój wygląd. Dlatego miałyśmy obopólnie korzystną przyjaźń: ja pomagałam jej w zadaniach domowych, ona robiła mi makijaże. To ostatnie doprowadzało moją mamę do szału. Ale nie mogła nic zrobić.

Lena chciała szybko wyjść za mąż, a uczelnia to najlepsze miejsce na znalezienie męża. Jest tam wielu kandydatów, więc tylko dlatego poszła na studia.

O dziwo, to ja miałam pierwsza ślub, zaraz po maturze. Wszystko było skromne. Mój wybrany jest oficerem i musiał pilnie wyjechać na służbę. Postanowiliśmy, że jak się uspokoi, to od razu do niego przyjadę.

Moje rodzinne szczęście nie trwało długo, tylko trzy lata. W tym czasie udało mi się pobyć z mężem, urodzić dziecko, a potem udowodnić mężowi zdradę. Nie przeprosił, od razu zgodził się na rozwód. Musiałam wrócić do rodziców z rocznym dzieckiem na rękach.

Nie miałam zbyt wiele czasu, aby zobaczyć się z moją dziewczyną. Krótko się spotkaliśmy. Ona zajmuje się biznesem, ale ja nie mam ochoty na imprezy.

Zaaklimatyzowałem się po około roku. Udało mi się znaleźć pracę, mama przeszła na emeryturę i siedziała z wnukiem. Mąż nie zamierzał płacić alimentów, więc nie miałem dużo pieniędzy. Oszczędzałam regularnie, ale starałam się nie tracić serca do życia.

Lena i ja niewiele rozmawiałyśmy w tamtym czasie. Wiedziałam tylko, że ciągle zmienia pracę i szykuje się do ślubu. Jej wybranek był mężczyzną z pieniędzmi, prowadził aktywnie rozwijający się biznes. Jeszcze nie milionerem, ale są to dla niej darmowe pieniądze. Niedawno podarował jej luksusowy samochód. Pochwaliła mi się.

Wiedząc o jej sytuacji finansowej, byłam zdezorientowana, nie mogłam wymyślić, co dać z okazji ślubu. Po przejrzeniu opcji usiadłam na łóżku. Znalazłam dobry i kosztowny prezent - znacznie przewyższający moje możliwości finansowe, ale to przecież moja przyjaciółka...

Kiedy wszyscy wręczali prezenty, wstałam, wręczyłam swój i wygłosiłam przemówienie. Lena szybko rozpakowała paczkę i wyjmując zawartość, sarkastycznie zauważyła, że ​​dobrze, że nie dałam kompletu szmat. Goście się śmiali, ale ja wszystko pamiętam jak przez mgłę.

Po odczekaniu, aż wszyscy zaczną tańczyć, cicho odwróciłam się i wyszłam. Nie mogłam zrozumieć, dlaczego moja przyjaciółka to zrobiła, co takiego jej zrobiłam. Długo się nie odważyłam, potem jednak zebrałam się na odwagę i zapytałam Lenę, dlaczego tak się zachowuje.

Oznajmiła, że nie mogła inaczej i że lepiej byłoby dla mnie w ogóle nie przychodzić na jej ślub. Tak oto zakończyła się nasza wieloletnia przyjaźń...

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski mówią o ślubie. Dziennikarz nie krył zdziwienia jednym z przedweselnych rozwiązań. O czym mowa

Zerknij: Los mocno doświadczył Barbarę Brylską. Jak dziś wygląda życie polskiej Bridgett Bardott