W powiecie tomaszowskim doszło do skutecznego oszustwa, którego ofiarą padł 35-letni użytkownik jednej z platform sprzedażowych. Nic nie wzbudziło podejrzeń mężczyzny, co spowodowało utratę środków z prywatnego konta.

"Twój produkt został właśnie sprzedany na naszej stronie. Wpłać pieniądze na swoje konto już teraz"

Tak brzmiała wiadomość tekstowa, jaką mężczyzna otrzymał od oszustów na swoje urządzenie mobilne. Do tekstu dołączono krótki link, który miałby umożliwić szybkie odebranie środków i umieszczenie ich na swoim koncie.

Oszukany mężczyzna otrzymał komunikat i postanowił wypłacić sobie pieniądze ze sprzedaży przedmiotu, który wystawił na jednej z aukcyjnych stron. Kliknął podany link, który przekierował go na stronę aukcyjną, a później na sfałszowaną stronę internetowej bankowości.

Gdy zorientował się w sytuacji, było już zbyt późno na zatrzymanie uruchomionej machiny - 35-latek po kliknięciu w link, został przekierowany na swoją aukcję, a następnie na fałszywą stronę bankowości internetowej. Mężczyzna podał tam swoje dane do autoryzacji, sądząc, że loguje się do swojej bankowości elektronicznej - brzmi komunikat młodszej aspirant Małgorzata Pawłowska z KPP w Tomaszowie Lubelskim.

Z konta mężczyzny skradziono niemal 6 tysięcy złotych, czym zajęli się już mundurowi z komendy w Tomaszowie. Apelują, nie korzystać z linków, które przysłał nam ktoś nieznany. Może to grozić zalogowaniem się na fałszywą stronę banku i przekazaniem danych do logowania - [...] Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku, umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

Znacie przypadki oszustw internetowych? Jakie jeszcze są metody oszustw finansowych?

O tym się mówi: Marian Lichtman nie zostawił suchej nitki na Ewie Krawczyk. Stawia mocne zarzuty wobec wdowy po Krzysztofie Krawczyku

Zerknij: Fani Dawida Kubackiego mocno zaniepokojeni. Trudne doświadczenia ostatnich tygodni mocno odbiły się na skoczku