Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski razem z małżonką planują wizytę w Polsce. Ołena Zełenska została przedstawiona światu, jako odważna pierwsza dama, wspierająca żona i troskliwa mama. Media kilkukrotnie donosiły już, że pierwsze damy Polski i Ukrainy miały okazję do spotkania.

Ołena od pierwszych chwil konfliktu zbrojnego wspomaga męża i wygłasza apele do całego świata o wsparcie dla Ukrainy. Z czasem, gdy media coraz głośniej donosiły o przebiegu wojny, dowiadywaliśmy się także, jaką odwagą i wiernością krajowi wykazała się Ołena, pozostając na miejscu i nie przyjmując propozycji pierwszych dam innych krajów.

Ołena Zełenska jest wielką ambasadorką Ukrainy

Ołena wygłaszała przemówienie w Kongresie Stanów Zjednoczonych, nawoływała o przekazanie broni Ukrainie podczas forum ONZ, a jej wizerunek umieszczono też na okładce magazynu „Vogue" – wszystko po to, by zwrócić uwagę świata na dramat swoich rodaków zabijanych przez Rosjan. - Nie możemy się doczekać zwycięstwa. Nie mamy wątpliwości, że wygramy – mówi w wywiadach.

Wszelkie doniesienia medialne o sytuacji Ukrainy wciąż budzą niepokój i grozę we wpatrzonych w ekran widzach. To, co widać w telewizji i doniesienia prasowe przekonują nas, jak wielkim agresorem jest Rosja. Mimo tego, że mąż Ołęny jest niewątpliwym celem strategicznym dla agentów, ona nawet nie została specjalnie ukryta, by nie została wykorzystana przez wroga jako karta przetargowa. Choć mąż z początku kazał jej i dzieciom się ukryć, teraz Ołena zwiększa swoją medialną aktywność.

Pierwsze Damy Polski i Ukrainy znają się nie od dziś

Agata Kornhauser-Duda i Ołena Zełenska będą miały szansę na dłuższe spotkanie dzisiaj, 5 kwietnia, gdyż ukraińska para prezydencka ma w planie podróż do Polski. Z pewnością będą miały wiele wspólnych tematów, gdyż obie działają na rzecz Ukrainy, wspierając organizacje humanitarne, od kiedy wiadome jest, że Rosja spełniła swoją obietnicę.


źródło: YouTube/Prezydent RP Andrzej Duda

Zerknij: Małgorzata Roznek-Majdan przestrzega swoich fanów. "Nie wierzcie w informacje przekazywane na innych platformach"

O tym się mówi: Elżbieta Jaworowicz pozwoliła sobie na ocenę Jolanty Kwaśniewskiej. Co dziennikarka miała do powiedzenia na temat byłej pierwszej damy