Papież Jan Paweł II zmarł 18 lat temu.

Pogrzeb Jana Pawła II. To wtedy doszło do niecodziennych scen

Dziś (2.04) obchodzimy 18. rocznice śmierci Jana Pawła II. Papież Polak zmarł po ciężkiej chorobie 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37. Pogrzeb głowy Kościoła Katolickiego odbył się 8 kwietnia. To właśnie podczas uroczystości o wydarzyło się kilka niezwykłych rzeczy. Wiele osób uważa, ze odpowiedzialny z to jest sam Duch Święty. Pierwszym zaskakującym wydarzeniem podczas uroczystości pogrzebowych było samoistne zamknięcie się księgi liturgicznej na trumnie Jana Pawła II. Mniej oficjalne zdarzenie miało miejsce w tym samym czasie na innym kontynencie.

O zdarzeniach, które miały miejsce podczas pogrzebu papieża, mówiono w mediach. Były to tak nieprawdopodobne sytuacje, że nie ma wątpliwości, że kierowały nimi siły wyższe. W dniu pogrzebu papieża zerwał się bardzo silny wiatr. To właśnie on zaczął przewracać strony ewangeliarza, który leżał na trumnie papieża. W pewnym momencie silny podmuch wiatru zamknął księgę liturgiczną.

W tym samym czasie w Meksyku wierni zgromadzili się m.in. w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe i oglądali wspólnie pogrzeb Papieża. W katedrze postawiono fotel, na którym siedział papież w czasie wizyty w Meksyku. W tym samym momencie w której na placu św. Piotra w Watykanie zawiał wiatr, na fotelu przysiadł gołąb.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Kobieta przez wiele lat pracowała za granicą. Kiedy wróciła, życie zamieniło się w koszmar