Jak wiemy, wielkimi krokami zbliża się bardzo istotny tydzień w roku liturgicznym, jednak według medialnych doniesień to, czy obecność papieża będzie możliwa na mszach świętych, jeszcze nie zostało przesądzone.

Jak się czuje papież Franciszek?

Media donoszą, że głowa Kościoła od środy jest hospitalizowana w klinice w Rzymie. Przechodzi tam leczenie infekcji dróg oddechowych. W czwartkowy poranek media doniosły o spokojnym przebiegu nocy dla papieża.

Do rzymskiej kliniki w Gemelli, papież Franciszek trafił po środowej audiencji generalnej. Jak poinformował Watykan, 86 latek cierpi z powodu infekcji dróg oddechowych. Zaznaczono jednak, że nie jest to covid-19. Dodano jednocześnie, że choroba jest na tyle poważna, że konieczne jest kilkudniowe leczenie szpitalne. Komunikat Watykanu mówi jasno o tym, jaki jest aktualny stan zdrowia papieża Franciszka. Według nieoficjalnych źródeł szpitalnych, wykluczono również, poza covid-19 także zapalenie płuc.

Jak donosi portal Interia, przedstawiciel polskiego episkopatu zaapelował o modlitwę w intencji zdrowia papieża Franciszka. Przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki, na swoim twitterowym profilu opublikował informację i apel do Polaków o modlitwę - W związku z hospitalizacją papieża Franciszka zwracam się z prośbą do wszystkich Polaków o modlitwę o zdrowie dla Ojca Świętego - czytamy w poście na Twitterze.

Rzecznik, ksiądz Leszek Gęsiak SJ także postanowił prosić internautów o modlitwę za papieża Franciszka podczas jego leczenia szpitalnego.

O tym się mówi: Agnieszka Woźniak-Starak zdradziła kulisy współpracy z Ewą Drzyzgą. Przy okazji wbiła szpilę innej parze prowadzących "Dzień dobry TVN"

Zerknij: Niepokojące doniesienia płyną z Watykanu. Papież Franciszek trafił do szpitala. Pojawił się oficjalny komunikat w sprawie