Jak informuje portal "Goniec", w środę 29 marca Franciszek trafił do rzymskiej kliniki Gemelli. W oficjalnym komunikacie wydanym przez Dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej podano powody hospitalizacji papieża.

Papież Franciszek trafił do szpitala

W środę 29 marca pojawił się komunikat Matteo Bruniego, w którym Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej poinformował, że Franciszek przebywa obecnie w rzymskiej klinice Gemelli. Bruni uspokoił, że hospitalizacja była zaplanowana i ma związek z badaniami kontrolnymi, jakie ma przejść papież.

Dopiero później okazało się, że papież został przewieziony karetką do szpitala, odwołując w ostatniej chwili wywiad, którego miał udzielić. W ostatnich dniach Franciszek miał się uskarżać na problemy z oddychaniem. Wykonano test na Covid-19, wykluczając zakażenie koronawirusem.

Jak donosi włoska agencja informacyjna ANSA, lekarze zdecydowali o przeprowadzeniu tomografii komputerowej klatki piersiowej, która nie wykazała niczego niepokojącego. ANSA twierdzi, że stan Ojca Świętego nie budzi niepokoju lekarzy.

Z kolei włosaka gazeta "Corriere della Sera", powołując się na źródło w klinice Gemelli, informuje, że papież miał skarżyć się na nie tylko na problemy z oddychaniem, ale także na problemy z sercem.

Papież pozostanie w szpitalu kilka dni

Lekarze zdecydowali o tym, że Franciszek zostanie w szpitalu przez kilka dni. Pod znakiem zapytania stoi obecność papieża na uroczystej mszy w Niedzielę Palmową. Na ten moment, nie ma też informacji dotyczącej mszy Wieczerzy Pańskiej, którą Franciszek odprawia zwykle poza Watykanem.

Nie wiadomo, czy papież poczuje się na tyle dobrze, żeby wziąć udział w obchodach Wielkiego Tygodnia. Jeśli lekarze zalecą Franciszkowi dłuższy odpoczynek, uroczystościom związanym z Wielkim Tygodniem i Świętami Wielkanocnymi będzie najprawdopodobniej dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Giovanni Battista Re.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Myślicie, że papieżowi uda się wrócić do formy przed najważniejszymi dla katolików świętami?

To też może cię zainteresować: Duchowny szczerze o tym, co sądzi o rozgrzeszeniu po rozwodzie. Nagranie stało się hitem w sieci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące doniesienia o Beacie Tyszkiewicz obiegły media. Co dziś dzieje się z aktorką

O tym się mówi: Cicha spowiedź praktykowana jest w wielu kościołach. Czy rewolucja w sakramencie pokuty dotrze także do Polski. Kapłan rozwiewa wątpliwości