Jak przypomina portal "Jastrząb Post", coraz więcej gwiazd otwarcie krytykuje instytucję Kościoła, wytykając nadużycia, jakich mają dopuszczać się duchowni. Na liście pojawiają się kolejni celebryci. Kto dokonał apostazji, a kto na ten gest się do tej pory nie zdecydował?

Gwiazdy coraz odważniej wyrażają swój sprzeciw wobec Kościoła

Wielu z nas pamięta Natalię Kukulską, która występowała przed papieżem Janem Pawłem II. Piosenkarka deklarowała przywiązanie do wiary i Kościoła. Przez lata stosunek gwiazdy do tej instytucji się zmienił. Teraz piosenkarka otwarcie krytykuje kościół i jego politykę.

Także Małgorzata Roznek-Majdan otwarcie przyznaje, że nie ochrzciła najmłodszego ze swoich synów. Była to forma jej sprzeciwu wobec stanowiska Kościoła katolickiego, który nie akceptuje metody in vitro, która pozwoliła prowadzącej "Dzień dobry TVN" na zostanie matką. Nie był to jedyny powód.

"Trudno mi zabiegać o uczestnictwo w organizacji, która głosi też inne nieakceptowalne dla nas rzeczy" - powiedziała żona Radka Majdana w rozmowie z "Vivą", dodała, że jej syn będzie mógł przyjąć chrzest, jeśli będzie chciał.

Małgorzata Rozenek - Majdan/ Instagram: m_rozenek
Małgorzata Rozenek - Majdan/ Instagram: m_rozenek
Małgorzata Rozenek - Majdan/ Instagram: m_rozenek

Lista jest jeszcze dłuższa

Kolejną gwiazdą, która zerwała więź z Kościołem, jest Magda Mołek. Dziennikarka przyznała, że wpływ na to miało bolesne doświadczenie po śmierci jej ojca. Magda Mołek przyznała, że kiedy wspólnie z mamą prosiły o pogrzeb ojca, ksiądz dopytywał, czy aby jego śmierć nie była wynikiem targnięcia się na własne życie.

"Doszłam do wniosku, że nie chcę mieć do czynienia z takimi ludźmi, że to jest niepojęte. Nie potrzebuję takiego Kościoła" - wyznała dziennikarka.

Dawid Kwiatkowski także odszedł z Kościoła katolickiego i został protestantem. W jednym z wywiadów przyznawał, że najbardziej uwierała go forma spowiedzi, która obejmuje pośrednika, a nie jest prywatną rozmową z Bogiem.

Dawid Kwiatkowski/YT @Party
Dawid Kwiatkowski/YT @Party
Dawid Kwiatkowski/YT @Party

Swoją apostazję zapowiedziała również Aleksandra Domańska, która przyznała, że nie podoba jej się polityczne zaangażowanie Kościoła katolickiego, czy stosunek do mniejszości.

Co sądzicie o argumentach przytaczanych przez gwiazdy?

To też może cię zainteresować: Menadżerka Jerzego Połomskiego zdradziła, jak będzie wyglądał jego nagrobek. Wiadomo, co się na nim znajdzie. Wybór może zaskakiwać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Dymna dostała od życia drugą szansę. Teraz pomaga innym. O co chodzi

O tym się mówi: Dawid Kubacki przekazał informacje na temat ukochanej żony. Jak się czuje