Jak przypomina portal "Pomponik", Jerzy Połomski zmarł w listopadzie ubiegłego roku. Niebawem w miejscu ostatniego spoczynku artysty ma pojawić się nowy nagrobek. Jerzy Połomski jeszcze za życia zaaprobował projekt pomnika, jaki ma stanąć na jego mogile. Projekt trzymany w sekrecie, choć wiadomo, że jego element stanowić będą schody.

Ogromna strata

Jerzy Połomski odszedł niespodziewanie 14 listopada 2022 roku. Artysta ostatnie dni swojego życia spędził w warszawskim szpitalu mieszczącym się przy ulicy Wołoskiej. Przyczyną hospitalizacji była infekcja, jaka rozwinęła się u artysty po przebytym złamaniu kości biodrowej. Artysta już od dawna wymagał stałej opieki.

Piosenkarz cierpiał bowiem na demencję i utratę słuchu, które wpłynęły na to, że artysta zamieszkał w domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Decyzja o tym miała zostać podjęta przez jego menadżerkę Violettę Lewandowską.

Jerzy Połomski/YouTube @Plotki Pl
Jerzy Połomski/YouTube @Plotki Pl
Jerzy Połomski/YouTube @Plotki Pl

W jednym z wywiadów Lewandowska przyznała, że po pogrzebie siostry Połomskiego, wspólnie z nim spacerowała po cmentarzu. Wtedy miała dowiedzieć się od artysty, że zależy mu na prostym, klasycznym nagrobku. Dodała, że projekt nagrobka został już zatwierdzony i wiosną tego roku stanie na jego grobie.

Tu spoczął Jerzy Połomski

Ciało Jerzego Połomskiego spoczęło na warszawskich Starych Powązkach w Alei Zasłużonych. W pogrzebie artysty brało tysiące osób, które chciały oddać mu hołd. Jak wskazuje menadżerka piosenkarza, nagrobek powinien pojawić się na grobie do czerwca tego roku.

Zdradziła, że jednym z elementów grobu ma być gruba, podwójna szyba w ciemnym kolorze, na której ma znaleźć się zdjęcie artysty, a także mikrofon. "Przy tej szybie będą też dwa stopnie symbolizujące schody, po których Jerzy wbiegał na estradę" - zdradziła Violetta Lewandowska w wywiadzie udzielonym dziennikowi "Fakt".

Grób Jerzego Połomskiego i jego siostry Jadwigi Pająk/YouTube @Super Express
Grób Jerzego Połomskiego i jego siostry Jadwigi Pająk/YouTube @Super Express
Grób Jerzego Połomskiego i jego siostry Jadwigi Pająk/YouTube @Super Express

Dodała, że nagrobek będzie łączył w sobie nowoczesność z klasyką. Lewandowska przekonuje, że z pewnością Połomski byłby zadowolony z końcowego efektu.

Jesteście ciekawi efektu końcowego?

To też może cię zainteresować: Nie ma już z nami popularnego aktora. Stracił życie w pożarze własnego domu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Dymna dostała od życia drugą szansę. Teraz pomaga innym. O co chodzi

O tym się mówi: Dawid Kubacki przekazał informacje na temat ukochanej żony. Jak się czuje