Dzieci są już dorosłe, mają własne rodziny, mieszkają osobno. Szczerze mówiąc, od jakiegoś czasu jestem już babcią.

Od dawna nie mieszkam z ojcem córek jako mąż i żona. Nie rozwiedliśmy się tylko ze względu na dzieci, chcieliśmy poczekać, aż dorosną i zdobędą wykształcenie, ale mąż odszedł wcześniej, bo znalazł inną kobietę.

Wdałam się w romans bez przyszłości

Jak stwierdził, jest zmęczony naszą codziennością, a w nowym związku przeżywa wiele emocji. Nie jestem zła na mojego byłego męża. Zrobiłabym to samo, gdybym miała innego mężczyznę, ale kiedy byłam oficjalnie mężatką, nie zaczynałam związków na boku. Teraz nikt już mnie nie zechce.

Dlatego rozstaliśmy się pokojowo, mamy kontakt od czasu do czasu, jako bliskie sobie osoby, nie mamy się czym dzielić.

Pozostaje mi tylko czekać na wizytę dzieci. To prawda, rzadko mnie odwiedzają. Nie obrażam się na nich, najważniejsze, że mają się dobrze, ale teraz jestem całkiem sama i czuję się bardzo samotna.

Dziś romantyczne związki rozwijają się według innego scenariusza niż w czasach mojej młodości. Zwykle mężczyzna i kobieta wchodzą w relację, aby zbudować trwały związek. W moim przypadku zostałam sama w ciąży.

Mogłam bardziej uważać, ale stało się...

Nasz związek zakończył się jeszcze zanim dowiedziałam się o tym, że zostaniemy rodzicami. Postanowiłam nie mówić ojcu dziecka. Jeśli zdecydował się ze mną rozstać, to dziecko jest dla niego jedynie obciążeniem. Poradzę sobie z własnymi problemami.

Poza tym pozbycie się ciąży jest dla mnie nie do przyjęcia. Jednocześnie martwię się o zdrowie dziecka i swoje własne. Kwestia finansowa nie jest też ostatnim problemem na tej liście.

Jedno wiem na pewno, że dziecko nada sens mojemu szaremu życiu. Dam mu całą moją miłość, nauczę go wszystkiego, co sama wiem, i nie powtórzę błędów z przeszłości w edukacji. Dziecko uratuje mnie przed niepotrzebnymi i pustymi związkami.

Poza tym boję się, że moje dziecko będzie zawstydzone starszą matką, a jednocześnie utwierdzam się w przekonaniu, że dorosła i doświadczona mama jest o wiele lepsza niż młoda dziewczyna.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Zerknij: Z życia wzięte. Świeżo upieczona matka podpisała zrzeczenie się praw rodzicielskich. Zaraz potem poszła na randkę

O tym się mówi: Antek Królikowski znów wpakował się w kłopoty. Czy aktor po raz kolejny złamał prawo. Ekspertka nie ma co do tego wątpliwości