Jak przypomina portal "Super Express", Agata Kornhauser-Duda od początku konsekwentnie nie zabiera głosu w ważnych społecznie i politycznie sprawach. Przez taką postawę doczekała się przydomku "milcząca pierwsza dama" i sporego grona krytyków. Jedną z osób, która otwarcie krytykują pierwszą damę, jest Kinga Rusin. Dziennikarka nie przebierała w słowach.

Kinga Rusin nie kryje oburzenia zachowaniem Agaty Kornhauser-Dudy

Kinga Rusin zdecydowała się wystosować apel do Agaty Kornhauser-Dudy, w którym wzywa pierwszą damę do "rozpoczęcia przez nią realnych i widocznych działań zmierzających do końca Piekła Kobiet w Polsce". Dziennikarka wróciła do kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku, który wykluczył jedną z przesłanek umożliwiających aborcję.

Rusin przypomniała, że przedstawiciele władzy całkowicie zlekceważyli głos sprzeciwu, jaki wyraziły Polki, wychodząc na ulicę. Zdaniem dziennikarki wyrok i zachowanie rządzacych usankcjonowało również w wymiarze prawnym "przedmiotowe traktowanie kobiet", ograniczając rolę kobiet do bycia "inkubatorami".

"Nie broni Pani kobiet, nie solidaryzuje się z nami, nie wykonuje żadnych gestów w naszą stronę! - stwierdziła Rusin. Dziennikarka nie ukrywała, że ma za złe Agacie Kornhauser-Dudzie, że ta, zdobyła się tylko na wyrażenie "wątpliwości, czy kobiety powinny być zmuszane do heroizmu".

Agata Kornhauser-Duda/YouTube @Świat pod palcami
Agata Kornhauser-Duda/YouTube @Świat pod palcami
Agata Kornhauser-Duda/YouTube @Świat pod palcami

Walcząc o kobiety

Kinga Rusin podkreśliła, że wszystkie kobiety oczekują od pierwszej damy tego, że będzie ona ich głosem i będzie działała na ich rzecz. Najmocniejsze dziennikarka ostawiła jednak na sam koniec.

Rusin stwierdziła, że swoją postawą Agata Kornhauser-Duda udowadnia tylko jedno, że los kobiet jest dla niej sprawą drugorzędną, bo ważniejsza jest dla niej albo "jedynie słuszna ideologia i dokrytyna kościelna", albo "święty spokój".

Zgadzacie się z Kingą Rusin?

To też może cię zainteresować: 76-letni senior jasno powiedział, co sądzi o pomocy osobom bezdomnych. Jego słowa mocno podzieliły internautów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Internauci zarzucają Blance hipokryzję. Piosenkarka odniosła się do zarzutów pod swoim adresem. O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Katarzyna Cichopek zdradziła plany na przyszłość. Dotyczą jej wspólnego życia z Maciejem Kurzajewskim