Jak przypomina portal "Goniec", ks. Sebastian Picur jest jednym z najbardziej znanych w mediach społecznościowych kapłanów. W nagraniach zamieszczanych na TikToku odpowiada na pytania internautów dotyczące wiary, a także odsłania kulisy posługi kapłańskiej. W jednym z ostatnich nagrań zdradził, co czeka osoby niewierzące po śmierci. Jego odpowiedź wywołała w komentarzach prawdziwą burzę.

Co dzieje się z osobą niewierzącą po śmierci?

W jednym z nagrań zamieszczonych na TikToku ks. Picur odpowiedział na pytanie internauty dotyczące tego, "co dzieje się z osobą niewierzącą po śmierci"? Kapłan stwierdził, że kiedy umiera ateista, wówczas przestaje być "osobą, która nie wierzy w Boga".

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @__.quadrobist.__ #ksiadz #wiara #ateista #agnostyk #zbawienie #potępienie

♬ Sad Melody - Manuel Boni

Powiedzieć, że lakoniczna i dość prosta odpowiedź duchownego nie spodobała się internautom, to jak nie powiedzieć nic. Pod postem pojawiła się lawina komentarzy, w których piszące je osoby wskazywały, że "się uśmiały" z odpowiedzi. Niektórzy wprost pisali, że to raczej "księdza spotka zawód".

Inni przypominali, że nie wiemy, co dzieje się po śmierci, bo jeszcze nikt nie wrócił zza światów, żeby o tym opowiedzieć. Część internautów nie kryła, że taka odpowiedź nie jest dla nich satysfakcjonująca i oczekiwaliby nieco więcej konkretów.

"No chyba nie takiej odpowiedzi tu oczekiwano" - napisała wprost jedna z internautek. Inni wyrażali ciekawość, co do losu osób wyznających inne religie niż Chrześcijaństwo.

"Tylko sam Pan Bóg raczy wiedzieć"

Pytanie o los ateistów po śmierci nie padło po raz pierwszy. Jedna z rozmów, jakie została na ten temat przeprowadzona, znalazła się na portalu "Fronda". Ks. Robert Skrzypczak zapytany o to, czy osoby niewierzące trafiają do piekła, przyznał, że "tylko sam Pan Bóg raczy wiedzieć".

Duchowny przypomniał, że "Chrystus wielokrotnie mówił: nie sądźcie, nie potępiajcie, kim jesteście, by sądzić drugiego człowieka?".

Duchowny/YouTube @Archidiecezja Łódzka
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Warszawska
Duchowny/YouTube @Archidiecezja Warszawska

A wy, jak podchodzicie do tej kwestii?

To też może cię zainteresować: Modlitwa za wnuków. Te piękne, choć proste słowa zdecydowanie powinni znać dziadkowie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zapadł wyrok w sprawie Jerzego S. Przy okazji poznaliśmy wysokość zarobków aktora

O tym się mówi: Nie wszyscy seniorzy dostali zwaloryzowane świadczenie. Jaki jest powód takiej sytuacji