Jeździliśmy tam przez długie dziesięć lat, wyrzekając się wszystkiego i zbierając pieniądze na zakup mieszkania w jednym z nadmorskich miast, i nie stawialiśmy sobie za cel jakichś luksusowych mieszkań, chcieliśmy zwykłego dwu lub trzypokojowego mieszkania, a opcje planowania wcale nam nie przeszkadzały.

Teraz marzenie się spełniło. To prawda, że ​​„pożyczki” nadal wisiały na nas, ale cel został osiągnięty. Morze, własne mieszkanie, rzut beretem do wybrzeża – dokładnie o to nam chodziło.

Bezczelność mojej rodziny sięgnęła szczytu

Udało nam się odetchnąć z ulgą i relaksować się tylko przez kilka pierwszych miesięcy. Potem przyjechała moja mama z wizytą. Po obejrzeniu naszego przytulnego mieszkania, poprosiła o komplet kluczy, żeby móc bez problemu przyjechać bez wcześniejszego ustalenia. Mój mąż i ja nie mieliśmy pojęcia, że ​​ten zestaw będzie się mnożył wykładniczo.

Pewnego ranka, leżąc w łóżku, usłyszeliśmy dźwięk otwieranego zamka i pukanie do drzwi. Mąż, choć bez entuzjazmu, ale myśląc, że przyszła „kochana mama”, szybko się ubrał i wyszedł na spotkanie z porannym gościem.

Ku swemu wielkiemu zaskoczeniu zobaczył na korytarzu rodzinę z dwójką dzieci. Kiedy dołączyłam do „ceremonii powitalnej”, zobaczyłam, że to rodzina mojej kuzynki.

Wtedy nie wymyśliliśmy nic lepszego niż udawanie radości z nieoczekiwanej wizyty. Moja siostra powiedziała wprost, że zrobili duplikat kluczy z kopii mojej mamy, a mama im powiedziała, że ​​będziemy zadowoleni tylko z niespodzianki.

Ci „goście” zostali u nas na tydzień. Żywność oczywiście przywozili ze wsi, a sprawa żywnościowa miała drugorzędne znaczenie. Jakkolwiek, obecność w mieszkaniu innej rodziny, która miała urlopowe nastawienie, absolutnie nie dodawała nam optymizmu.

Po spokojnym pożegnaniu się z rodziną kuzynki zadzwoniłam do mamy i poprosiłam ją, aby w przyszłości nie aranżowała tak niespodziewanych spotkań z bliskimi. Mama zdziwiła się, że mnie to denerwuje i oznajmiła, że ​​nic strasznego się nie stało, a kuzynce bardzo spodobało się, jak ich przyjęliśmy i dalej liczą na naszą gościnność w sezonie letnim.

Potem przyszedł potok reszty krewnych zachęconych przez moją matkę. Wujkowie, ciotki, siostrzeńcy i inne „bliskie” mi osoby pojawiały się w mieszkaniu. Często przyjeżdżało kilka rodzin naraz, co doprowadzało nas do furii.

Po dwóch takich sezonach, kategorycznie kazałam mamie pozbierać po rodzinie wszystkie komplety kluczy i oddać mi je, wraz z tym, który dostała od nas. Mama tylko prychnęła i oznajmiła, że jak chcę, sama mogę pozabierać im wszystkim klucze i rozłączyła się, wielce obrażona.

Nie chcieliśmy więcej mieć niespodziewanych gości, ale też nie zamierzaliśmy rezygnować z naszego nadmorskiego raju, więc zwyczajnie wymieniliśmy zamki w drzwiach. Gdy kolejnego lata "turyści" zaczęli się dobijać, próbować wkładać klucze, które nie pasowały, rozdzwoniły się nasze telefony. Wszyscy byli oburzeni, że klucze nie pasują, oni przecież jechali taki szmat drogi, a my ich nie wpuszczamy!

Gdy mama nagle zadzwoniła z rozkazem, że mamy natychmiast otworzyć drzwi wujostwu i kuzynom, prychnęłam jak ona niedawno i oznajmiłam, że ma sama przyjechać i spróbować swoimi kluczami. Tak oto zakończyliśmy letnie wycieczki mojej rodziny do darmowego kurortu nad morzem, a nasze mieszkanie odzyskało dawny urok.

Co zrobilibyście na naszym miejscu?

Zerknij: Skuteczna modlitwa o zdrowie bliskich. Te słowa przyniosą ulgę

O tym się mówi: Zarobki kapłanów owiane są tajemnicą. Proboszcz jednej z parafii postanowił ją wyjawić. Padły konkretne kwoty