Jak podaje portal "Parenting", kiedy Britney Alba zaszła po raz kolejny w ciążę, lekarz przekazał je radosną nowinę, że urodzi bliźniaki. Kobieta zaledwie pół roku wcześniej także urodziła dwójkę dzieci.

Bliźnięta MoMo

Britney Alba i jej mąż Frankie zaledwie po pół roku od narodzin bliźniąt dowiedzieli się, że znów spodziewają się kolejne dwójki dzieci. Lekarz przekazał informację o tym, że będą to bliźnięta MoMo, co wiązało się niestety ze sporym ryzykiem, zarówno dla nienarodzonych maluchów, jak i ich mamy.

Britney trafiła do szpitala w 25. tygodniu ciąży. Było to dla niej podwójnie trudne, bo jak mówi, nie chciała zostawiać małych dzieci w domu, z drugiej nie mogła zapominać, o zagrożonej ciąży i nienarodzonych pociechach.

W szpitalu spędziła kolejne tygodnie, gdzie w 32. tygodniu ciąży dokonano cesarskiego cięcia. Bliźniaki przyszły na świat 25 października 2022 roku. Na spotkanie z czekającym w domu rodzeństwem, dziewczynki musiały poczekać do 7 grudnia.

Bliźnięta MoMo

Bliźnięta MoMo to niezwykle rzadki przypadek, zdarza się zaledwie raz na 35 tysięcy przypadków. Bliźniaki jenoowodniowe i jednokomórkowe to zaledwie 1 procent wszystkich tego rodzaju ciąż bliźniaczych.

Największe niebezpieczeństwo dla rozwijających się w tych ciążach dzieci stanowi możliwość splątania się pępowin, którymi bliźnięta są połączone z łożyskiem. Dowodem na to jest duży współczynnik śmiertelności, jaki odnotowuje się w przypadku bliźniąt MoMo. Na szczęście w tym przypadku udało się uniknąć najgorszego.

Słyszeliście wcześniej o ciąży MoMo?

To też może cię zainteresować: Piotr Żyła może pochwalić się sukcesami nie tylko na skoczni. Wnętrza jego domu robią wrażenie. Tak mieszka Mistrz Świata

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Moja przyjaciółka słynęła z organizacji zbiórek charytatywnych. Prawda wyszła na jaw, gdy zobaczyłam w Internecie dziecięcy kombinezon

O tym się mówi: Natasza Urbańska nie ma powodów do zadowolenia. Internauci dali jasno do zrozumienia, co sądzą o jej występie