Młoda, sama jeszcze będąca dzieckiem - nie potrzebowała własnego. Jednak byliśmy pewni, że maleńka Julia długo nie zostanie w szpitalu położniczym.

Maluch był bardzo piękny, z wielkimi niebieskimi oczkami i gęstymi rzęsami, wyglądała zdrowo - do takich dzieci zawsze ustawia się kolejka do adopcji. I tym razem trzy rodziny od razu chciały wziąć Julię do swojej rodziny.

Tylko raz Julia zachorowała. Lekarze rozpoczęli badania i stwierdzili, że dziecko ma poważną chorobę genetyczną. Dziewczynka przez całe życie będzie potrzebować nadzoru lekarskiego, leków, systematycznych terapii.

Wieść o chorobie odstraszyła chętnych do adoptowania dziecka

Wszyscy adopcyjni rodzice, dowiedziawszy się o tej wiadomości, zapadli się pod ziemię – żadna z trzech rodzin nie chciała związać swojego życia z chorym dzieckiem. Pogodziliśmy się już z tym, że Julia zostanie w domu dziecka, gdy nagle dowiedzieliśmy się, że przygotowywane są dla niej dokumenty - do adopcji.

Tymczasem jeszcze mocniej byliśmy zdziwieni, gdy dowiedzieliśmy się, że nowa mama Julki to ta sama położna, która pomogła dziewczynce przyjść na świat. Diagnoza dziecka wcale nie wystraszyła kobiety.

A tak przy okazji, gdy nowa mama dziecka zaczęła chodzić do lekarzy, okazało się, że diagnoza została postawiona nieprawidłowo. Oczywiście będzie musiała być leczona - ale nie przez całe życie. To historia o kolejnym błędzie lekarzy, który wpłynął na przyszłe życie dziecka. Tym razem jednak doszło do naturalnej selekcji kandydatów na dobrych rodziców.

Nic tak nie weryfikuje intencji człowieka, jak sytuacja, w której będzie musiał odpowiedzialnie zajmować się kimś słabszym, "niedoskonałym" i "innym niż wszyscy"... Na szczęście, dziewczynka trafiła pod dobre skrzydła i z pewnością czeka ją szczęśliwe dzieciństwo i późniejsza dorosłość!

Zerknij też i tutaj, to ciekawe wieści: Ivan Komarenko znów o sobie przypomniał. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki pod ostatnim wpisem. Czego dotyczył

O tym się mówi: Znów zrobiło się głośno o rzekomym romansie księcia Harry'ego. Czy następca tronu ma nieślubne dziecko