Media społecznościowe usiane są rozpaczliwymi apelami o pomoc w poszukiwaniu dzieci i młodzieży, a policja publikuje tysiące rysopisów, przedstawiających oblicza zaginionych. Nie jest tajemnicą, że internetowe znajomości naszych dzieci są często owiane tajemnicą, kryją mroczną tajemnicę w postaci kogoś, kto nie jest tym, za kogo się podaje.

Wiele znajomości szkolnych i pozaszkolnych także bywa zgubnych, a rodzice i prawni opiekunowie mają tak poukładany świat, aby pod żadnym pozorem nie byli w stanie w zupełności kontrolować dobro i bezpieczeństwo swoich pociech.

13-latka nigdy nie dotarła do domu po wyjściu ze szkoły

Tym razem na facebookowej stronie Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska pojawiło się ogłoszenie z Krakowa. Dotyczy ono zaginięcia 13-letniej Hanny Pietkiewicz, która 15 lutego bieżącego roku opuściła budynek szkoły znajdujący się przy ulicy Mazowieckiej w Krakowie i dotąd nie pojawiła się w miejscu zamieszkania. Zaginiona nastolatka nie odezwała się także do nikogo ze znajomych i rodziny.

Jak widnieje w ogłoszeniu publikowanym przez IV Komisariat Policji w Krakowie, niebieskooka, szczupła dziewczynka o wzroście 155 cm i średnio długich, brązowych włosach do ramion, być może jest w towarzystwie także zaginionej Lary Ghafour.

W czasie zaginięcia nastolatka miała na sobie płaszcz koloru czarnego, który sięgał jej kolan i miał kaptur. Spodnie miała w biało-czarną kratkę, a jej sportowe buty marki Fila były koloru białego. Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje o losie zaginionej dziewczynki i aktualnym miejscu jej pobytu, proszony jest o kontakt z IV Komisariatem Policji w Krakowie pod numerem telefonu 47 83 52 913, 47 83 51 025, albo pod alarmowym numerem 112.

Zerknij: Z życia wzięte. "Babcia tylko mnie nie oddawaj. Kocham cię"

O tym się mówi:Katarzyna Cichopek skomentowała deklarację Joanny Opozdy. Aktorka ma nadzieję, że jej koleżance po fachu chodzi o "miłość do dziecka"