Jak przypomina portal "Super Express", wiele gwiazd, które osiągnęło wiek emerytalny, skarży się na wysokość wypłacanych im świadczeń. Na swoją emeryturę jakiś czas temu narzekała m.in. Maryla Rodowicz. Już nikogo nie dziwią kolejni artyści żalący się na konieczność dorabiania do niskiego świadczenia emerytalnego. Taką postawą zaskoczony jest Zygmunt Chajzer, który nie miał litości dla artystów.

Skarżące się gwiazdy

Gwiazdy dość często skarżą się na wysokość wypłacanych im przez ZUS świadczeń. Większość z nich zmuszona jest do pozostawania aktywnymi zawodowo, żeby żyć na poziomie, do którego przywykły z czasów swojej świetności. "Mam niską emeryturę. Kiedyś to w ogóle nie był temat i dlatego te składki były niskie" - skarżyła się Maryla Rodowicz w jednym z wywiadów.

Swojego oburzenia prognozowaną wysokością świadczenia nie krył również lider zespołu Bayer Full, który żalił się, że za 386 zł nie zatankuje samochodu, nie mówiąc już o swojej łodzi. Do tych i innych wypowiedzi gwiazd odniósł się Zygmunt Chajzer, który nie miał litości dla artystów utyskujących na swoje emerytury.

Sławomir Świerzyński. Źródło: Youtube Bayer Full
Sławomir Świerzyński. Źródło: Youtube Bayer Full
Sławomir Świerzyński. Źródło: Youtube Bayer Full

Zygmunt Chajzer nie ma litości dla artystów

"Ja nie bardzo wiem, skąd te pretensje" - powiedział w wywiadzie dla "Wprost" Zygmunt Chajzer. Podkreślił, że wielu artystów zwyczajnie nie interesowało się kwestią swojej przyszłości i emeryturą.

"Artyści i aktorzy, mam wrażenie, do tej pory nie zorientowali się, jak działa ten mechanizm" - dodał, wskazując, że wielu artystów liczyło na to, że samodzielnie odłoży sobie na jesień życia, nie biorąc pod uwagę, że po drodze może się zdarzyć wiele niespodziewanych rzeczy, które uszczuplą oszczędności.

"A emerytura jest takim dosyć pewnym źródłem dochodu i na stare lata bardzo się przydaje" - podkreślił Chajzer. Dodał, że przez trzydzieści lat odprowadzał składki i może cieszyć się dziś przyzwoitą emeryturą, która pozwala mu się utrzymać.

Zygmunt Chajzer / YouTube:   TVN Style
Zygmunt Chajzer / YouTube: TVN Style
Zygmunt Chajzer / YouTube: TVN Style

Zgadzacie się z Zygmuntem Chajzerem?

To też może cię zainteresować: Karol Strasburger zdobył się na wyjątkową szczerość dotyczącą swojego małżeństwa. "Zastanawiałem się, czy nie ma w tym nic sfałszowanego"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Moja synowa każe synowi szorować toaletę. To skandal

O tym się mówi: Te błędy wierni popełniają najczęściej. Co powinniśmy, a czego nie powinniśmy robić w czasie mszy